ایسنا/مازندران فرمانده انتظامی شهرستان “گلوگاه” از دستگیری کلاهبردار مجازی در پوشش خرید و فروش خودرو در سایت‌های دیوار و شیپور خبر داد.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ “محمود کلوانی” در تشریح این خبر گفت: افزایش روز افزون استفاده کنندگان از فضای مجازی و سایت‌های خرید و فروش، این فرصت را به سودجویان داده است تا بتوانند در بستر اینترنت اعمال مجرمانه خود را به ثمر رسانده و از کاربران اینترنت، کلاهبرداری کنند.

وی تصریح کرد: در پی وقوع چندین فقره کلاهبرداری با انتشار آگهی‌های تبلیغاتی خرید و فروش خودرو در سایت‌هایی مانند دیوار و شیپور و جلب اعتماد مشتریان، مبالغی را به ‌عنوان هزینه ثبت‌نام از آن‌ها دریافت کرده و پس از آن دیگر پاسخگو نبوده و با این روش از آنان کلاهبرداری می‌کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان گلوگاه، اظهار کرد: با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات پلیسی و فنی، متهم به کلاهبرداری که در این فقره بیش از ۱۰۰میلیون تومان به جیب زده بود، شناسایی و با هماهنگی قضائی دستگیر شدند.

سرهنگ کلوانی از استرداد وجه کلاهبرداری شده به مالباختگان خبر داد و افزود: متهم که اهل یکی از استان‌های شمال شرق کشور است پس از دستگیری با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

فرمانده انتظامی شهرستان گلوگاه به شهروندان توصیه کرد، در صورت مواجهه با چنین تبلیغاتی، قبل از واریز هرگونه وجه، ابتدا آدرس و هویت انتشار دهنده آگهی را مورد بررسی و قرار داده و پس از اطمینان از صحت و سقم موضوع اقدام کنند.

انهدام باند شرکت‌های هرمی در تنکابن

فرمانده انتظامی شهرستان تنکابن از انهدام باند کلاهبرداری شرکت‌های هرمی خبر داد.

سرهنگ “بهادر دیلمی ” در تشریح این خبر، بیان کرد: در پی کسب خبری مبنی بر فعالیت یک شرکت هرمی در این شهرستان، موضوع در دستور کار ماموران انتظامی قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان تنکابن، افزود: ماموران کلانتری ۱۴ پس از بررسی‌های همه جانبه و اقدامات اطلاعاتی موفق به شناسایی محل اختفای متهمان در شهر “شیرود” شدند.

سرهنگ دیلمی، تصریح کرد: این افراد که در قالب یک باند ۱۳ نفره از استان‌های مختلف کشور اقدام به تبلیغ و عضوگیری برای یکی از شرکت‌های هرمی می‌کردند در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر شدند.

وی همچنین، اظهار کرد: متهمان پس از تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شدند و موضوع در دست بررسی است.

دستبند پلیس بر دستان اراذل و اوباش در شهرستان”سیمرغ”

فرمانده انتظامی شهرستان سیمرغ از بازداشت ۲ اراذل و اوباش خبر داد.

سرهنگ حسین اسدی بیان کرد: در پی مراجعه تعدادی از شهروندان به پلیس و طرح شکایت مبنی بر حضور و فعالیت مجرمانه اراذل و اوباش که اقدام به نزاع و درگیری دسته جمعی و ایجاد رعب و وحشت در بین شهروندان می‌کردند، موضوع در دستور کار پلیس امنیت عمومی قرار گرفت.

وی افزود: با انجام اقدامات پلیسی، محل اختفاء اراذل و اوباش، شناسایی و پس از هماهنگی قضائی متهمان دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان سیمرغ، تصریح کرد: در این راستا ۲ متهم دستگیر شدند و پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع  قضایی شدند.

سرهنگ اسدی، اظهار کرد: پلیس با اشراف کامل اطلاعاتی با هرگونه اعمال مجرمانه و مخلان نظم و امنیت عمومی برابر قانون قاطعانه برخورد خواهد کرد.

برداشت غیر مجاز اسکیمری از حساب بانکی ۳۰۰ شهروند در “بهشهر”

فرمانده انتظامی شهرستان بهشهر از بازداشت ۲ متهم به برداشت غیر مجاز از حساب بانکی ۳۰۰ شهروند با شیوه اسکیمری به ارزش ۳۰ میلیارد ریال خبر داد.

سرهنگ”علی اکبر قلی پور” در تشریح این خبر گفت: در پی ارجاع چند فقره پرونده برداشت غیرمجاز از حساب شهروندان به پلیس فتای این فرماندهی، بررسی موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی افزود: ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتی و فنی و تحقیقات از مالباختگان دریافتند، تراکنش کارت بانکی همه مالباختگان از یک دستگاه کارتخوان متعلق به یک واحد صنفی بوده است.

فرمانده انتظامی شهرستان بهشهر، تصریح کرد: در ادامه تحقیقات، کارآگاهان و کارشناسان پلیس فتا ۲ متصدی یک واحد صنفی را به اتهام استفاده از دستگاه اسکیمر و برداشت غیرمجاز از حساب بانکی افراد شناسایی و دستگیر کردند.

وی اظهار کرد: متهمان در تحقیقات و بازجویی‌های فنی پلیس به بزه انتسابی و کپی کارت بانکی ۳۰۰ شهروند و برداشت غیرمجاز از حساب آنان داشتند به ارزش ۳۰ میلیارد ریال اقرار کردند.

سرهنگ قلی پور افزود: متهمان پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی و با قرار صادره روانه زندان شدند .

فرمانده انتظامی شهرستان بهشهر به شهروندان توصیه کرد، در هنگام خرید با کارت بانکی حتما رمز کارت را خودشان وارد کنند و در صورت مشاهده موارد مشکوک مراتب را سریعاً از طریق شماره تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

دستگیری عامل ایجاد ناامنی و مزاحمت در سواحل” نور “

فرمانده انتظامی شهرستان نور از دستگیری یکی از عاملان ایجاد ناامنی در سواحل آن شهرستان خبر داد.

سرهنگ احمد امینی با اعلام این خبر، گفت: در پی کسب خبری مبنی بر اقدامات مجرمانه فردی در یکی از سواحل شهرستان نور که باعث ایجاد نگرانی برای شهروندان شده بود، بررسی موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

 وی افزود: ماموران پلیس با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات پلیسی، متهم را شناسایی و با هماهنگی قضائی در عملیاتی ضربتی و غافلگیرانه دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان نور، تصریح کرد: متهم پس از دستگیری به اتهام اخلال در نظم و امنیت عمومی، تحویل مرجع قضایی شد.

سرهنگ امینی در خاتمه ضمن قدردانی از همکاری و حمایت دستگاه قضایی از پلیس در برخورد با مخلان نظم و امنیت عمومی، گفت: پلیس در برخورد با عاملان ایجاد ناامنی مصمم است و اجازه جولان به این افراد را نخواهد داد.

سرقت ۱۰ تن نهاده دامی در شهرستان” نکا “

فرمانده انتظامی شهرستان نکا از شناسایی و دستگیری کارگر و۲مالخر یک مرغداری به اتهام سرقت ۱۰ تن نهاده دامی در آن واحد تولیدی خبر داد.

سرهنگ ” قاسم عزیزی ” گفت: در پی مراجعه متصدی یکی از واحدهای تولید مرغ در شهرستان نکا مبنی بر سرقت نهاده‌های دامی، موضوع در دستور کار ماموران قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان نکا، تصریح کرد: در اجرای این ماموریت، ماموران پلیس آگاهی با بررسی های همه جانبه و اقدامات اطلاعاتی به یکی از کارگران مشکوک شدند.

سرهنگ عزیزی، اظهار کرد: در ادامه تحقیقات و بازجویی از مظنون به سرقت، وی در مواجهه با شواهد و قرائن موجود لب به اعتراف گشود و به سرقت ۱۰ تن نهاده دامی به ارزش ۲ میلیارد ریال اعتراف کرد.

وی اضافه کرد: در این خصوص ۲ متهم مالخر نیز در جریان رسیدگی به این پرونده شناسایی و پس از دستگیری به همراه متهم طی حکم صادره از مرجع قضائی روانه زندان شدند.

سرهنگ عزیزی به متصدیان واحدهای تولیدی و خدماتی سطح استان توصیه کرد: ضمن خودداری از بکارگیری افراد ناشناس و مشکوک، حتما محل فعالیت خود را به تجهیزات ایمنی و دوربین‌های مداربسته مجهز کنند.

انتهای پیام

source

توسط