شرکت جیپ با رونمایی از واگونییر S در شهر نیویورک، نخستین محصول برقی خود برای بازار ایالات متحده را معرفی کرده است. این خودرو با 600 اسب­‌بخار قدرت، چهره‌­ای متفاوت با فرم جعبه­‌ای سایر محصولات جیپ را نمایش می­‌دهد. البته ظاهر شهری این خودرو می‌­تواند برای علاقمندان به بیراهه‌نوردی کمی ناامید کننده باشد، اما ظاهرا جای نگرانی نیست چرا که همتای بیراهه‌نورد این خودرو در قالب یک کانسپت به نام واگونیر S تریل هاوک (Trailhawk) نیز توسط جیپ معرفی شده است.

مشخصات فنی جیپ واگونییر S تریل هاوک کانسپت

جیپ واگونیر S تریل هاوک کانسپت همچون مدل عادی براساس پلتفرم STLA Large متعلق به گروه استلانتیس شکل گرفته است. جیپ از اعلام مشخصات فنی این مدل خودداری کرده است، اما می­‌توان انتظار داشت که این مدل هم مشخصات مشابه با نسخه عادی شامل دو پیشرانه با مجموع خروجی 600 اسب­‌بخار قدرت و مجموعه باتری 100.5 کیلووات ساعت را به همراه دارد.

قابلیت بیراهه‌نوردی این خودرو می‌­تواند از افزایش 5 سانتی‌متری ارتفاع تعلیق و تایرهای 31.5 اینچی چهار فصل ناشی شود.

علاوه بر حالت‌های رانندگی خودکار، شنی، برفی، اقتصادی و اسپرت که در مدل عادی واگونییر S هم وجود دارد، تریل هاوک کانسپت به حالت رانندگی سنگلاخ (Rock) هم مجهز شده است. در مسیرهای دشوار، قابلیت قفل الکترنیکی دیفرانسیل عقب هم به یاری راننده می‌­آید.

ویژگی‌های ظاهری و امکانات جیپ واگونییر S تریل هاوک کانسپت

نصب قلاب کشنده با رنگ قرمز روی سپرهای جلو و عقب، می­‌تواند به قابلیت یدک‌کشی این خودرو اشاره کند. قطعه پلاستیکی ضد خراش روی نمای جلو هم می­‌تواند خیال مالکین را از آسیب دیدن بدنه در هنگام آفرود، آسوده کند.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های کابین جیپ واگونیر S تریل هاوک کانسپت را می‌توان فرم هشت ضلعی فرمان آن دانست. گذشته از نمایشگر بزرگ و دستگیره کمکی برای سوار و پیاده شدن سرنشین جلو، باید به دکمه قرمز انتخاب حالت رانندگی اشاره کرد.

هرچند جیپ از واگونیر S تریل هاوک به عنوان یک کانسپت یاد می­‌کند، اما به نظر می­‌رسد که با حذف برخی جزئیات عجیب کابین، می­‌توان این خودرو را به سرعت به خط تولید وارد کرد، مخصوصا که وجود برخی ویژگی‌های لوکس در کابین یک خودروی آفرودر، چندان ضروری به نظر نمی‌­رسد.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

source

توسط khodrocamp