تیگو 7 پرو پلاگین هیبرید، قوی‌تر از همیشه

اردیبهشت 1403: تیگو 7 پرو پلاگین هیبرید، محصول جدیدی برای بازار ایران است که به زودی باید منتظر عرضه آن باشیم. این خودرو نیروی محرکه قوی‌تری را همزمان با مصرف سوخت و رانندگی بهتر ارائه می‌کند.

در بخش پیشرانه دو موتور الکتریکی و یک موتور بنزینی، تعبیه شده و بنابراین خودرو مصرف سوخت کمتری دارد. یک باتری 19.27 کیلووات ساعتی که با موتور بنزینی تلفیق می‌شود، وجود دارد و بنابراین مصرف سوخت ترکیبی این خودرو در هر 100 کیلومتر برابر 1.8 لیتر است.

تیگو 7 پرو پلاگین هیبرید از موتور 1.5 لیتر توربوشارژر و دو موتور الکتریکی نیرو می‌گیرد. خروجی پیشرانه 230 کیلووات قدرت و 510 نیوتن متر گشتاور است. نیروی تولید شده از طریق گیبرکس DHT (که مخصوص خودروهای پلاگین هیبرید هستند) به چرخ‌ها می‌رسد.  این محصول در عرض 7.6 ثانیه از حالت سکون به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت است می‌رسد. بنابراین می‌توان گفت که از سریع‌ترین کراس‌اورهای بازار به حساب می‌آید.

تیگو 7 پرو پلاگین هیبرید هر دو موتور برقی و بنزینی را دارد و بنابراین با هر بار شارژ و باک پر بنزین، می‌تواند تا 1000 کیلومتر را طی کند. همچنین در حالت تمام برقی و در شهر می‌تواند تا 80 کیلومتر طی کند.

احتمال عرضه تیگو 7 هیبرید در ایران

پس از تیگو 8 پرو هیبرید، دومین محصول هیبریدی مدیران خودرو که به بازار کشورمان آمد، تیگو 7 پرو پلاگین هیبرید است. این خودرو که نخستین رونمایی رسمی آن، در جریان نمایشگاه تحول صنعت خودرو 1402 انجام شد، با اینکه لوگوی PHEV در انتهای درب صندوقش حک شده، اما ممکن است با نام تیگو 7 پرو e پلاس، در بازار ایران عرضه شود.


دومین پلاگین هیبرید چری

بعد از معرفی چری تیگو 7 پرو 2022 (که با نام چری تیگو 7 پلاس در بازار چین شناخته می‌شود) و سپس چری تیگو 8 پرو 2022 حالا تصاویر نسخه پلاگین هیبرید (PHEV) از چری تیگو 7 پرو 2022 توسط شرکت سازنده منتشر شده است. طراحی جدید سپرها، جزئیات متفاوت جلوپنجره، درگاه شارژ و البته رینگ‌های جدید، ظاهر چری تیگو 7 پرو پلاگین هیبرید را از سایر نسخه­‌ها متمایز کرده است.

در فضای کابین تیگو 7 پرو پلاگین هیبرید، شاهد تغییراتی هستیم که می­‌تواند محصول دیگر این خودروساز چینی، یعنی کراس‌اور اومودا (بررسی خودرو چری اومودا 5) را به یاد شما آورد. استفاده گسترده از رنگ سفید، طرح متفاوت پشتی صندلی‌های جلو، طرح لوزی برای روکش صندلی، پوشش داخلی درها و بخشی از داشبورد و طراحی جدید بخش میانی داشبورد، حال و هوای تازه‌ای برای کابین چری تیگو 7 پرو پلاگین هیبرید ایجاد کرده است. یک دوربین هم روی ستون A سمت چپ نصب شده تا علاوه بر شناسایی چهره، عدم هوشیاری راننده را نیز تشخیص دهد.

مشخصات فنی تیگو 7 پرو هیبرید

همان قلبی که در سینه تیگو 8 پرو هیبریدی نصب شده، برای تیگو 7 پرو هیبریدی نیز استفاده شده است که شامل پیشرانه درون­‌سوز 1.5 لیتری توربوشارژ به قدرت 156 اسب ­بخار و دو موتور برقی (فقط برای محور جلو) با قدرت‌های 74 و 94 اسب‌بخار است که نیروی خود را از طریق گیربکس DHT مخصوص خودروهای هیبرید، به چرخ‌ها انتقال می‌­دهد. حداکثر قدرت تیگو 7 پرو هیبرید، در حالت ترکیبی معادل 326 اسب‌بخار بوده و حداکثر گشتاورش نیز به 510 نیوتن‌متر می‌رسد.

چری تیگو 7 پرو پلاگین هیبرید 2022

باتری استفاده شده در این محصول، دارای ظرفیت 19.27 کیلووات‌ساعت است که شارژ عادی آن، حدود 4 ساعت طول می‌کشد. اگر تیگو 7 پرو هیبرید را در حالت تمام برقی قرار دهید، می‌تواند مسافتی در حدود 80 کیلومتر را طی کند. ضمن اینکه در این حالت، مصرفش معادل 1.55 لیتر در هر 100 کیلومتر خواهد بود

source

توسط khodrocamp