تخفیف طرح ترافیک برای خودرو برقی و هیبرید

فروردین 1403: شهریار افندی زاده، مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهر تهران، خبر داده است که خودروهای برقی و هیبریدی، در صورت ثبت خودرو در دفاتر خدمات الکترونیک شهرداری، معاف از پرداخت عوارض طرح ترافیک و طرح آلودگی هوا هستند.

وی همچنین از اختصاص تخفیف 90 درصدی به افراد دارای بیماری خاص یا معلولیت هستند خبر داد و افزود: این افراد میتوانند با مراجعه به نهادهای تحت پوشش، نسبت به دریافت سهمیه خود اقدام نمایند. 

برای ساکنین محدوده طرح ترافیک و آلودگی هوا هم مانند سال گذشته تسهیلاتی ارائه میشود و مالکان و مستأجران با مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک شهرداری می‌توانند از تسهیلات تعیین شده همانند گذشته استفاده نمایند.

تخفیف طرح ترافیک با معاینه فنی برتر

فروردین 1403: شهریار افندی زاده، مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهر تهران، با بیان اینکه نرخ پایه عوارض سال 1403 مبلغ 75 هزار تومان تعیین شده است، گفت: نخستین ورود و آخرین خروج خودروها ملاک محاسبه میزان پرداختی عوارض تردد در محدوده‌های طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا است. داشتن معاینه فنی برتر نیز ملاک تاثیر گذاری بروی قیمت تمام شده تردد است طوریکه:

1. اگر خودرویی با معاینه فنی برتر پس از ساعت 10:00 وارد محدوده و قبل از ساعت 16:00 از محدوده خارج شود، باید مبلغ  63 هزار تومان به ازای هر روز تردد در محدوده طرح ترافیک و 31 هزار و 500 تومان به ازای هر روز تردد در محدوده کنترل آلودگی هوا پرداخت کند.

2. خودروهایی که دارای معاینه فنی برتر هستند اگر قبل از ساعت 10 وارد محدوده و قبل از ساعت 16:00 از محدوده خارج شود باید مبلغ 90 هزار تومان به ازای هر روز در محدوده طرح ترافیک و 45 هزار تومان به ازای هر روز در محدوده کنترل آلودگی هوا بپردازند.

3. اگر خودروی دارای معاینه فنی برتر قبل از ساعت 10:00 وارد و بعد از ساعت 16:00 از محدوده طرح خارج شود باید مبلغ 135 هزار تومان به ازای هر روز در محدوده طرح ترافیک و 67 هزارو 500 تومان به ازای هر روز تردد در محدوده کنترل آلودگی هوا بپردازد.

4. اگر خودروی دارای معاینه فنی برتر، بعد از ساعت 10:00 وارد و بعد از ساعت 16:00 از محدوده خارج شود، باید مبلغ 90 هزار تومان به ازای هر روز در محدوده طرح ترافیک و 45 هزارتومان به ازای هر روز تردد در محدوده کنترل آلودگی هوا بپردازد.

افندی زاده با تأکید بر اینکه در صورت داشتن معاینه فنی عادی به تعرفه‌های فوق مبلغ 25 درصد اضافه خواهد شد، گفت: خودروهای برقی و هیبریدی در صورت ثبت خودرو در دفاتر خدمات الکترونیک شهرداری، معاف از پرداخت عوارض طرح ترافیک و آلودگی هوا می‌باشند.

تخفیف جدید برای طرح ترافیک 1403

بهمن 1402: سید محمد مهدی میرزایی قمی، مدیر عامل ستاد معاینه فنی با اشاره به تخفیف 30 درصدی تعرفه عوارض تردد در طرح ترافیک و محدوده کم انتشار آلایندگی برای خودروهای دارای معاینه فنی برتر در سال 1402، افزود: باتوجه به اهمیت تردد خودروهای دارای آلایندگی کمتر در محدوده‌های ترافیکی شهر تهران برای مدیریت شهری، از سنوات گذشته تخفیفاتی برای خودروهای دارای معاینه فنی برتر لحاظ شده که در سال 1403 نیز این تخفیف ویژه برای این خودروها با درصدی که متعاقبا اعلام خواهد شد ادامه دارد.

همچنین براساس مصوبه هفتاد و هشتم جلسه شورای حمل و نقل و ترافیک شهر تهران، برای نخستین‌بار دارندگان معاینه فنی از مراکز شهر تهران مشمول تخفیف دریافت مجوز ورود به محدوده ترافیکی شهر تهران می‌شوند. جزییات این طرح نیز متعاقبا اعلام می‌شود.

source

توسط khodrocamp