کاتالوگ هوندا ZRV منتشر شد

اسفند 1402: شرکت آذریوردسال، قصد دارد تا محصول هوندا ZRV را در بازار ایران عرضه کند. این شرکت سومین واردکننده محصولات هوندا به ایران محسوب می‌شود و خودروهای هیبریدی را وارد می‌کند. کاتالوگ هوندا ZRV نیز در همین راستا منتشر شده است:

کاتالوگ هوندا ZRV وارداتی (PDF)

طراحی هوندا ZRV هیبریدی

یکسال پس از حضور هوندا ZR-V در ژاپن، این خودرو با مدل 2024 به مخاطبان اروپایی معرفی شده است. البته این محصول همان HR-V موجود در بازار آمریکا است که اکنون با نام متفاوت به اروپا آمده تا تنوع محصولات هوندا در قاره سبز را افزایش دهد.

ابعاد هوندا ZR-V در طول و عرض به ترتیب 4.57 و 1.84 متر اعلام شده است، که آن را به نسل فعلی CR-V نزدیک می‌­کند، درحالی‌که نسل جدید CR-V که در اروپا رونمایی شده ابعاد بزرگتری دارد.

مشخصات فنی هوندا ZRV هیبریدی

هوندا ZR-V را می‌­توان یک سیویک شاسی­‌بلند دانست. این خودرو در اروپا فقط با پیشرانه هیبرید متشکل از موتور 2 لیتری 4 سیلندر قابل سفارش خواهد بود. این مجموعه با 181 اسب‌­بخار قدرت و 315 نیوتن‌متر گشتاور در بازار ژاپن هم عرضه می‌شود. خودروساز ژاپنی ادعا می­‌کند که شتابگیری آن از خودروهای مجهز به پیشرانه 3 لیتری شش سیلندر هم بهتر است.

براساس اعلام هوندا، این عملکرد بهینه به لطف هماهنگی مطلوب میان پیشرانه درونسوز و دو پیشرانه برقی حاصل شده، همان مجموعه‌­ای که در هوندا سیویک e:HEV نیز موجود است. خروجی پیشرانه هوندا ZR-V بازار اروپا به محور جلو منتقل می‌شود.

اما هوندا ZRV وارداتی به بازار ایران، پیشرانه‌ای هیبرید دارد. قدرت و گشتاور موتور بنزینی به 143 اسب‌بخار قدرت و 186 نیوتن‌متر می‌رسد. موتور الکتریکی نیز 184 اسب‌بخار قدرت و 315 نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند. نیروی تولید شده توسط گیربکس CVT به چرخ‌ها منتقل می‌شود. شتاب این محصول 8 ثانیه اعلام شده است.

امکانات هوندا ZRV هیبریدی

براساس اطلاعات رسمی منتشر شده از سوی شرکت آذریورسال، نسخه وارداتی هوندا ZRV در بازار ایران، دارای امکانات زیر است:

. ایربگ‌های جلو و عقب
. ایربگ‌های جانبی و پرده‌ای جلو و عقب
. ایربگ زانویی راننده و سرنشین جلو
. ایربگ بین راننده و سرنشین
. ترمز کمکی اضطراری
. کنترل خودرو در سربالایی و سرازیری
. دستیار ماندن بین خطوط
. دستیار رانندگی در ترافیک
. هشدار نقطه کور
. کروز کنترل تطبیقی
. تشخیص خواب آلودگی
. حالت‌های رانندگی
. نمایشگر 10.2 اینچی
. 12 اسپیکر
. فرمان چرمی
. اتوهلد
. نورپردازی کابین
. کی‌لس استارتر
. گرمکن صندلی‌های جلو و عقب
. گرمکن فرمان
. سقف پانوراما
. نمایشگر هداپ
. نمایشگر مرکزی 9 اینچی
. اندروید اتو و اپل کارپلی
. شارژر بی سیم
. گرمکن آینه‌های جانبی
. و …

هوندا ZR-V مدل 2024 در اروپا

شرایط فروش هوندا ZRV

برای اطلاع از آخرین اخبار شرکت آذریورسال، شرایط فروش آن و جدیدترین محصولات وارداتی این شرکت، و همچنین فروش هوندا ZRV، مقاله شرایط فروش آذریورسال را مطالعه کنید.

source

توسط khodrocamp