موج جدید تغییرات در جاده مخصوص کرج از گروه خودروسازی سایپا و شرکت زامیاد آغاز و مدیرعامل جدید این مجموعه منصوب شد؛ این انتصاب که فراتر از تصمیمات گروه سایپا بوده، احتمالا ادامه خواهد داشت و در آینده نزدیک شاهد تغییرات گسترده تری خواهیم بود.

در حالی که طی هفته های اخیر گمانه زنی های متعددی در خصوص تغییرات گسترده در گروه خودروسازی سایپا مطرح شده بود، امروز خبر تغییر مدیرعامل شرکت زامیاد این فضای ذهنی را تغییر داد.

به نظر می رسد پس از بازدیدهای مکرر علی آبادی وزیر صنعت، معدن و تجارت، مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا پیام واضح و البته پرنکته وی را دریافت کرده و از تمایلات خود عقب نشینی کرده است.

چه بسا این تغییر از جنبه دیگری نیز حائز اهمیت به شمار می رود و آن دغدغه سهامداران شرکت زامیاد است که همواره نگران آینده این شرکت بوده اند و اکنون با روی کار آمدن یک مدیرعامل جوان و آگاه به امور این شرکت منتظر بازگشت به روزهای اوج هستند.

مهدی صادقی مدیرعامل جوان و جدید شرکت زامیاد دانش‌آموخته رشته مهندسی مکانیک بوده و از سال ۸۹ در رده‌های مختلف کارشناسی تا مدیریتی سابقه همکاری های خوبی با فرانسوی ها و چینی ها در پروژه های سیتروئن و چانگان را در گروه سایپا دارد.

او برای اولین بار پروژه کیتینگ را در سایپا عملیاتی کرده است و

پیش از این در حوزه های برنامه ریزی ، لجستیک ، تامین و بازرگانی و تولید و مهندسی سوابق طولانی و خوبی دارد.

صادقی پیش از این در شرکتهای سایپا سیتروئن و زامیاد سابقه فعالیت داشته است و به نظر می رسد با شناخت کامل از ساختار شرکت زامیاد، گلوگاههای تولید و اهرم های سودآوری در این شرکت خواهد توانست شرایط متفاوتی را در این مجموعه رقم بزند.

source

توسط khodrocamp