تسهیلات 100 میلیونی برای جایگزین پژو پارس

اسفند 1402: شرکت ایران‌خودرو در اطلاعیه‌ای از تسهیل شرایط پرداخت وجه خودروهای پیشنهادی برای جایگزینی با پارس خبر داد. در پی خواست متقاضیانی که نسبت به تامین مابه‌التفاوت وجه پارس با محصول جایگزین، اظهار نگرانی کرده‌اند، این خودروساز اطلاعیه‌ای را صادر کرد که طبق متن زیر است:

«در راستای احترام به خواست مشتریان، بهره‌مندی از تسهیلات 100 میلیون تومانی بدون سود برای تبدیل محصول پارس به خودرو جایگزین فراهم شده است. این خودروساز تاکید کرده، با توجه به لزوم اجرای مصوبه شورای عالی استاندارد، مبنی بر ارتقای استانداردهای تولید خودرو در کشور و نظر به رعایت استانداردهای اجباری در تمامی محصولات ایران‌خودرو، ادامه تولید محصول پارس در سال 1403، به دلیل عدم توانایی آن در تطابق با استانداردها، منوط به دریافت تاییدیه‌های لازم است.

لذا این شرکت به منظور رعایت حقوق مشتریانی که خودرو پارس را از طریق سامانه یکپارچه انتخاب کرده‌اند، امکان انتخاب سایر محصولات را فراهم کرده است. به منظور رعایت حال مشتریان، 100 میلیون‌ تومان از وجه خودروهای جایگزین را بدون دریافت سود و در اقساط 12 ماهه دریافت خواهد کرد.»

تولید پژو پارس با استانداردهای 85گانه

بهمن 1402: منوچهر منطقی، معاون حمل و نقل وزارت صمت، درباره سرنوشت خودروهای پارس و مطالبه متقاضیان این خودرو،‌ توضیح داد با توافقاتی که در سطح دولت انجام شد، مقرر شد که تولید پژوپارس متوقف نشود و‌ ادامه یابد. ‌براساس برنامه‌ریزی‌ انجام شده مقرر شد ‌خودرو پژوپارس به همه افرادی که در سامانه یکپارچه برای خرید این خودرو ثبت نام کرده‌اند تحویل ‌‌شود.

وی اظهار کرد خودرو پژو پارس قیمت مناسبی دارد و مردم آن را می‌پسندند. بهتر است این قبیل خودروها، به جای توقف تولید به‌روز‌رسانی شوند. در این راستا از سال آینده خودروی پژو پارس با استانداردهای 85 گانه تولید می‌شود.

‌اخیرا مدیرعامل ایران‌خودرو اعلام کرده که رایزنی‌ها‌ برای ادامه تولید پژو پارس در سال آینده در حال انجام است و با حمایتی که سازمان ملی استاندارد انجام داده است، پژو پارس تا پایان سال تولید می‌شود.

تحویل 16 هزار پژو پارس تا پایان 1402

بهمن 1402: احمد اصانلو، رئیس سازمان تعزیرات حکومتی ، در نشست با مدیران و مسئولان پیرامون مشکلات صنعت خودرو توضیح داد 13 هزار پیام مردمی به تعزیرات حکومتی در خصوص تحویل ندادن خودروهای پژو پارس، 207، دنا و تارا ارسال شده که 6 هزار و 390 پیام مربوط به تحویل پژو پارس و مابقی پیرامون نحوه تحویل دیگر محصولات این شرکت است.

وی در واکنش به صحبت مسئولان ایران خودرو که ثبت نام‌های انجام شده مربوط به سایت این شرکت خودروسازی نیست اظهار کرد مرجع ثبت نام اهمیتی ندارد و ثبت نام‌های سامانه یکپارچه تعهد به مردم تلقی می‌شود و باید اجرا شود.

علیمردان عظیمی، مدیرعامل ایران خودرو، نیز درباره شکایت‌های مردمی گفت استاندارد پژو پارس تا پایان سال تمدید شده و در این مدت براساس ظرفیت تولید، 12 هزار خودرو پژو پارس تولید و تا پایان سال تحویل متقاضیان خواهد شد. چهار هزار خودرو پژو پارس اکنون در مرحله واگذاری به مشتریان است. در مجموع تا پایان سال 16 هزار خودرو پژو پارس به مشتریان تحویل داده می‌شود. تولید و عرضه ثبت نام‌های پژو پارس مربوط به زمستان 1402 و بهار و تابستان 1403، منوط به مجوز استاندارد بوده و تمام تلاش خود را برای اجرای تعهدات انجام می‌دهدیم.

در این جلسه مقرر گردید تمامی ثبت نام شوندگان خودرو پژو پارس پاییز فراخوان و تا یک ماه آینده خودرویشان را تحویل بگیرند. در صورت مجوز استاندارد پژو پارس فراخوان‌های زمستان تا تابستان 1403 نیز تحویل داده خواهد شد و خودرو دیگر جایگزین نمی‌شود.

آقای عظیمی با اشاره به اجباری نبودن تغییر کلاس خودروهای ثبت نامی 207، تارا و دنا، اظهار کرد تمامی ثبت نام کنندگان این خودروها تا پیش از عید فراخوان می‌شود.

source

توسط khodrocamp