نخستین محصول شرکت آمریکایی رضوانی (Rezvani) با نام بیست (Beast) به معنای هیولا در سال 2015 معرفی شد. آن خودرو براساس آریل اتم شکل گرفته بود، حال دومین نسل از هیولای ساخت رضوانی برمبنای شورولت کوروت C8 طراحی و ساخته شده است.

مشخصات فنی رضوانی بیست 2024

ابتدا به سراغ مشخصات فنی برویم، چرا که پیشرانه 6.2 لیتری V8 کوروت پس از برخی تغییرات، هزار اسب­‌بخار قدرت و 1190 نیوتن‌متر گشتاور در اختیار رضوانی بیست قرار می­‌دهد. از سایر مشخصات این پیشرانه اطلاعی در دسترس نیست، اما خروجی آن به گیربکس 8 سرعته دوکلاچه اتوماتیک با پدال‌های پشت فرمان منتقل می­‌شود.

2024 رضوانی بیست

بنابر اعلام رضوانی، شتاب صفر تا صد و زمان پیمایش 400 متر رضوانی بیست به ترتیب 2.5 و 9.6 ثانیه خواهد بود. وزن این خودرو با قطعات فیبرکربنی بدنه هم به 1342 کیلوگرم محدود می­‌شود.

طراحی رضوانی بیست 2024

با نگاهی به رضوانی بیست می­‌توان نشانه‌­هایی از کوروت را در نمای جلو، گلگیرها و فرم کلی بدنه مشاهده کرد، اما تغییراتی همچون ورودی هوای جلو، طرح خروجی­‌های اگزوز و درهای پروانه­‌ای، محصول رضوانی را متمایز می­‌کند.

کابین و امکانات رضوانی بیست 2024

در فضای کابین رضوانی بیست می‌­توان شباهت‌های بیشتری با کوروت C8 مشاهده کرد. البته بخش بالایی فرمان حذف شده است، تا به قول رضوانی، فرمان خودروهای فرمول یک در ذهن بیننده تداعی شود. روکش باکیفیت داشبورد، چیدمان دکمه‌­ها و نشان رضوانی روی فرمان، حال و هوایی متفاوت برای کابین رضوانی بیست به ارمغان آورده است.

2024 رضوانی بیست

با سفارش پکیج 007 به قیمت 45 هزار دلار، مجموعه‌­ای شامل دستگیره برقی درها، چراغ‌های خاص، جعبه کمک‌های اولیه، پخش کننده اسپری فلفل، محافظ امواج الکترومغناطیس و ماسک اکسیژن ضد گازهای سمی به کابین این خودروی دونفره اضافه می‌شود. در ازای پرداخت 55 هزار دلار، شیشه و بدنه‌ بیست هم ضد گلوله خواهد شد.

قیمت رضوانی بیست 2024

رقم 485 هزار دلار به عنوان قیمت پایه رضوانی بیست 2024 تعیین شده است، که با سفارش پکیج‌­های 007 و ضدگلوله، به 585 هزار دلار می‌­رسد. فقط 20 دستگاه از این خودرو تولید خواهد شد.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

source

توسط khodrocamp