استون مارتین از 74 سال پیش تاکنون، نسل‌های مختلفی از ونتیج را عرضه کرده است. نسل فعلی این خودرو از سال 2018 روی خط تولید قرار دارد. پس از 6 سال، اکنون با یک بروزرسانی اساسی در این کوپه GT مواجه هستیم.

افزایش 2.5 سانتیمتری عرض بدنه، خشونت ظاهری استون مارتین ونتیج 2025 را افزایش داده است.

مشخصات فنی استون مارتین ونتیج 2025

یکی از مهمترین تغییرات در پیشرانه اتفاق افتاده است، چراکه پس از نصب میل ­بادامک جدید، توربوشارژرها و رادیاتور روغن بزرگتر و تغییر در نسبت تراکم، خروجی با 153 واحد افزایش نسبت به قبل به 656 اسب­‌بخار رسیده است.

خروجی پیشرانه از طریق گیربکس 8 سرعته اتوماتیک ساخت ZF و دیفرانسیل لغزشش-محدود الکترونیکی به محور عقب ارسال می­‌شود.

در نتیجه این تغییرات، استون مارتین ونتیج 2025 می­‌تواند ظرف 3.4 ثانیه به سرعت 100 برسد درحالی‌که حداکثر سرعت آن هم 325 کیلومتر برساعت اعلام شده است.

استون مارتین از تغییرات گسترده در شاسی ونتیج 2025 خبر داده که افزایش مقاومت پیچشی، تقویت نقاط جوش تعلیق، افزایش استحکام و کاهش وزن اجزای تعلیق را به همراه آورده است. کمک‌­فنرهای تطبیق‌­پذیر DTX از برند بیل‌اشتاین، تغییرات نرم‌­افزاری در سیستم کنترل کشش و فرمان برقی و تقویت سیستم ترمز با کالیپرهای شش و چهار پیستون در جلو و عقب با دیسک‌های 400 و 360 میلیمتری، از دیگر تغییرات فنی این کوپه نیرومند به‌شمار می­‌آید.

با سفارش مجموعه ترمز کربن سرامیک، 27 کیلوگرم از وزن خودرو کاهش می­‌یابد.

استون مارتین ونتیج GT3

همزمان با معرفی استون مارتین ونتیج 2025، تصاویری از نسخه GT3 این خودرو نیز منتشر شده است. خودروساز بریتانیایی از اعلام مشخصات فنی دقیق این مدل خودداری نموده است، ولی در تصاویر می‌­توان میله حفاظتی داخل کابین، قطعات فیبرکربن بدنه و برخی جزئیات دیگر را تشخیص داد.

همچون سایر خودروهای GT3، محصول استون مارتین نیز کاملا براساس نسخه استاندارد شکل گرفته است. بنابراین انتظار داریم که همان پیشرانه نسخه استاندارد ولی با خروجی 500 تا 600 اسب­‌بخار در زیر کاپوت نصب شده باشد. به پیروی از قوانین، وزن خودروهای GT3 باید در محدوده 1200 تا 1300 کیلوگرم قرار بگیرد.

استون مارتین از بهبود هندلینگ در ونتیج GT3 جدید خبر داده است، هرچند باید پذیرفت که مدل قبلی، بازخوردهای بسیار خوبی از رانندگان دریافت کرده بود.

استون مارتین برای تولید 30 دستگاه ونتیج GT3 برنامه‌­ریزی کرده است، که تا قبل از پایان 2024، به مشتریان مختلف تحویل داده می­‌شوند.

استون مارتین ونتیج GT3 در بسیاری از مسابقات شامل IMSA , WEC , لمان اروپا (ELMS) و مسابقات نوربورگ رینگ (NLS) شرکت خواهد کرد.

نسخه استاندارد استون مارتین ونتیج 2025 هم از سه ماهه دوم 2024 به مشتریان تحویل خواهد شد.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

source

توسط khodrocamp