فنگیون به معنای «ابر باد»، نامی است که در سال 1999 و برای نامگذاری نخستین محصول چری استفاده شد. شرکت چری در ماه سپتامبر از تجدید حیات نام فنگیون (Fengyun) خبر داد. چری قصد دارد فنگیون را در کنار سایر سری محصولات خود یعنی تیگو، آریزو و تانسو قرار دهد. ظرف دو سال آینده، یازده مدل زیر چتر نام فنگیون قرار می­‌گیرد. در برخی بازارها، این برند با نام فالوین یا ویند کلود عرضه خواهد شد.

در زمان اعلام تاسیس این برند، دو مدل سدان A9 و کراس‌اور T11 معرفی شدند اما برخلاف انتظار، یک محصول دیگر به نام فنگیون A8 که نسخه تغییریافته از چری آریزو 8 است، به نخستین محصول این برند تبدیل شد. اکنون این برند از آغاز تولید فالوین T9 خبر داده است.

چری فالوین T9 PHEV از 30 آوریل 2024 با قیمت 150 تا 170 هزار یوان (20.900 تا 23.700 دلار) به فروش می­رسد. انتظار می­رود که این خودرو در بازارهای گوناگون، تحت برندهای چری، فالوین یا جیکو عرضه شود.

طراحی چری فالوین T9 PHEV

با مشاهده تصاویر رونمایی و خط تولید، به راحتی می‌­توان متوجه شد که با نسخه تغییریافته از چری تیگو 9 مواجه هستیم. به غیر از تغییر جزئی در چراغ‌های جلو و تغییر جهت اجزای افقی جلوپنجره به عمودی، تغییر دیگری در ظاهر این خودرو مشاهده نمی­‌شود.

ابعاد بدنه چری فالوین T9 PHEV در طول، عرض، ارتفاع و فاصله بین محورها به ترتیب 4.79، 1.93، 1.738 (1.741) و 2.77 متر اعلام شده است. بنابراین ابعاد بدنه در دو نسخه 5 و 7 نفره، فقط در ارتفاع تفاوت دارد. وزن این دو نسخه هم به ترتیب 1898 و 1953 کیلوگرم اعلام شده است. بدنه این خودرو بر رینگ‌های 19 یا 20 اینچی استوار می­‌شود.

چری فنگیون T9 PHEV

فضای داخلی فنگیون T9 مشابه تیگو ۹ بوده و یک صفحه نمایش دوگانه دارد. این صفحه شامل نمایشگر ۱۲.۳ اینچی کیلومتر و ۱۲.۳ اینچی مرکزی است که به چیپ Qualcomm Snapdragon 8155  تجهیز شده است. زیر این نمایشگر، سه خروجی برای سیستم تهویه مطبوع تعبیه شده است.

مشخصات فنی چری فالوین T9 PHEV

چری فالوین T9 PHEV به عنوان یک خودروی پلاگین-هیبرید، به سامانه هیبرید C-DM شامل یک پیشرانه 1.5 لیتری توربوشارژ با 154 اسب­‌بخار قدرت و 220 نیوتن‌متر گشتاور، یک پیشرانه برقی با 201 اسب­‌بخار قدرت و 310 نیوتن‌متر گشتاور مجهز شده است.

ظرفیت مجموعه باتری، برد حرکتی در حالت برقی و مصرف سوخت متوسط فالوین T9 PHEV به ترتیب 19.4 کیلووات ساعت، 100 کیلومتر و 5.2 لیتر در صد کیلومتر اعلام شده است (برمبنای CLTC) و نسخه‌های دیفرانسیل جلو و چهار چرخ محرک دردسترس هستند.

چری فنگیون T9 PHEV

خروجی نسخه تک دیفرانسیل برابر ۲۲۱ اسب‌بخار بوده و نسخه دو دیفرانسیل ۴۵۵ اسب‌بخار است. برد در حالت تمام الکتریکی در نسخه تک دیفرانسیل برابر ۱۶۰ و در نسخه دو دیفرانسیل برابر ۱۵۰ کیلومتر است. این اعداد در حالت پلاگین هیبرید به ۱۳۲۱ و ۱۱۰۰ کیلومتر می‌رسد.

به کمک شارژ سریع می‌توان خودرو را در مدت زمان ۲۲ دقیقه از شارژ ۳۰ به ۸۰ درصد رساند.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

source

توسط khodrocamp