رییس پلیس راهور گفت: اقدام ایران‌خودرو و سایر شرکت‌ها در رونمایی و معرفی خودروهای برقی باارزش است که امیدواریم در این حوزه به توانمندی لازم برای ارایه خودروهای باکیفیت، مطمئن، ایمن و کاملا تولید داخل برسیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «خبرماشین» به نقل از ایکوپرس- سردار سیدتیمور حسینی در حاشیه بازدید از غرفه محصولات گروه صنعتی ایران‌خودرو در پنجمین نمایشگاه بین‌المللی تهران، اظهار کرد: دولت باید به فکر ایجاد زیرساخت‌های لازم برای استفاده از خودروهای برقی باشد و یکی از الزامات  محل شارژ خودروها و موتورسیکلت های برقی است که باید این امر با طراحی تابع استاندارد معین صورت گیرد.

وی با اشاره به شرایط سخت تهران و سایر کلانشهرها در آلودگی هوا، گفت: باید استفاده از خودروهای برقی عمومیت یابد و همه مایل به استفاده از این خودروها باشند.

وی تصریح کرد: استفاده از فناوری‌های جدید به‌ویژه خودروهای برقی، اختیار نیست بلکه یک اجبار است، با توجه شرایط شکننده زیست‌محیطی حاکم در جهان، حرکت به سمت تولید خودروهایی است که آلایندگی ندارند، این موضوع برای ما هم اجبار است. اگر بخواهیم در میان خودروسازان جهانی سرپا بایستیم باید هرچه سریع‌تر تغییر رویکرد را به سمت تولید خودروهای برقی ببریم.

حسینی با بیان این‌که درحال حاضر مهم‌ترین دغدغه پلیس استحکام خودرو در ستون، بدنه و شاسی خودروهاست، از راه‌اندازی مرکز آزمون تصادف خودرو توسط شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران ظرف شش ماهه آینده خبر داد و گفت: با راه‌اندازی این مرکز، میزان استحکام خودروهای داخلی را ارزیابی می‌ کنیم و اگر بتوانیم در حدی از استاندارد قرار بگیریم که خودرو در زمان حادثه از جان راننده و سرنشین محافظت کند، ما دیگر دغدغه‌ای نداریم.

source

توسط khodrocamp