به لطف قابلیت تغییر سیتروئن امی، تاکنون چند نسخه ویژه از این خودرو توسط سازنده اصلی و سایر برندها همچون Massimo Alba و Rossana Orlandi عرضه شده است.

اما این بار، یک نسخه تولید محدود از این خودروی کوچک توسط طراح ایتالیایی به نام ماسیمو بیانکونه (Massimo Biancone) و به یاد 2CV چارلزتون، معرفی شده است.

سیتروئن 2CV که در ایران با نام ژیان شناخته می‌­شود، در سال 1948 وارد بازار شد. اما نسخه ویژه‌­ای از این خودروی شهری سبک‌­وزن با نام 2CV چارلزتون (Charleston)، بین سال‌های 1980 تا 1990 میلادی در خط تولید قرار داشت که بدنه آن با ترکیب رنگی آرت-دکو تزئین شده بود.

بدنه سیتروئن امی Charleston By Biacnonce نیز با همان ترکیب دو رنگ مشکی Noir و قرمز تیره Rouge Delage تزئین شده است.  علاوه بر این باید به قالپاق‌­های مشکی و سقف پارچه‌­ای اشاره کنیم که این مورد آخر را می­‌توان در همتای ایتالیایی این خودروی کوچک یعنی فیات توپولینو هم مشاهده کرد.

معرفی سیتروئن امی Charleston By Biancone

در فضای کابین با جزئیات جالبی مواجه هستیم که از میان آن‌ها می‌توان به چتر درون جیب پشت صندلی راننده، فرمان دو شاخه و طرح شطرنجی روکش‌ها، اشاره کرد. طراحی صندلی‌ها نیز برای ارائه راحتی بیشتر، مورد بازنگری قرار گرفته است.

سیتروئن امی Charleston By Biacnonce به سیستم صوتی با بلوتوث، کفپوش‌های لاستیکی و دوربین دید عقب روی آئینه مجهز شده است. البته همچنان از سیستم تهویه خبری نیست و برای گریز از گرما باید به پنجره ها و سقف پارچه‌­ای اکتفا کنید.

معرفی سیتروئن امی Charleston By Biancone

این نسخه ویژه از سیتروئن امی در بخش فنی هم تغییر خاصی نداشته و همچنان یک موتور برقی با 8 اسب­‌بخار قدرت و مجموعه باتری 5.5 کیلووات ساعت را به همراه دارد. برد حرکتی این کوچولوی برقی هم 70 کیلومتر اعلام شده است.

بیانکونه قصد دارد فقط 150 دستگاه سیتروئن امی Charleston By Biacnonce تولید کند. این شرکت تاکنون 32 سفارش دریافت کرده و 4 نمونه را هم روی خط تولید برده است.

قیمت سیتروئن امی Charleston By Biacnonce اعلام نشده ولی می­‌توان اطمینان داشت که همچون سایر خودروهای سفارشی، این مدل نیز از نسخه استاندارد بسیار گران‌تر است.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

source

توسط khodrocamp