شرکت مزدا پس از 9 سال تولید نسل فعلی MX-5 میاتا، هر دو نسخه روباز و کوپه RF از این خودرو را در بخش فنی و فناوری برای مدل 2024 مورد به روز رسانی­ قرار داده است. البته این تغییرات، قیمت کلیه تریم‌های این خودرو شامل اسپرت، کلاب، گرند تورینگ، کلاب RF و گرند تورینگ RF را نزدیک به هزار دلار افزایش داده است.

قیمت مزدا MX-5 میاتا 2024 در تریم پایه (اسپرت)، 30.150 دلار تعیین شده در حالی که برای گران‌ترین تریم یعنی کلاب RF ، این رقم برابر با 41.375 دلار است.

مشخصات فنی مزدا MX-5 میاتا 2024

به لطف نصب جعبه فرمان جدید در مزدا MX-5 میاتا 2024 ، اصطکاک داخلی این قطعه کاهش یافته و بنابر اعلام مزدا، سر و صدای ناشی از تایرها در هنگام پیچیدن خودرو نیز کاهش یافته است.

معرفی مزدا MX-5 میاتا 2024

با اضافه شدن دیفرانسیل لغزش-محدود به دو تریم کلاب و گرند تورینگ، از کم­‌فرمانی در هنگام شتاب‌گیری و لغزش در هنگام کاهش سرعت، جلوگیری می­‌شود. در تریم کلاب، حالت رانندگی Track یا مسابقه‌­ای نیز پیش‌­بینی شده که برای ایجاد لذت رانندگی بیشتر، عملکرد سیستم پایداری را کمی محدود می­‌کند.

تغییرات ظاهری مزدا MX-5 میاتا 2024

تشخیص تغییرات ظاهری مزدا MX-5 میاتا 2024 چندان آسان نیست اما با کمی دقت می­‌توان به روز رسانی چراغ‌های LED جلو و عقب و طرح جدید رینگ‌ها را مشاهده کرد. یک رنگ جدید به نام خاکستری Aero نیز با پرداخت 450 دلار بیشتر، برای این خودرو قابل سفارش است.

در فضای کابین با افزایش ابعاد نمایشگر لمسی مواجه هستیم. این نمایشگر علاوه بر جدیدترین ویرایش رابط کاربری مزدا، به دستیار آمازون الکسا هم مجهز شده است.

معرفی مزدا MX-5 میاتا 2024

همچون گذشته، تریم‌های کلاب و گرند تورینگ از نظر فنی با هم تفاوتی ندارند ولی در تریم GT از حالت رانندگی Track DSC خبری نیست.

پکیج شامل رینگ‌های 17 اینچی BBS، ترمزهای برمبو با نیروی بیشتر و صندلی‌های اسپرت ریکارو، در تریم RF به صورت استاندارد و کلاب روباز با پرداخت 4.800 دلار نصب می­‌شود.

گیربکس خودکار فقط در تریم GT به صورت استاندارد عرضه شده و در سایر تریم‌ها با دریافت 920 دلار نصب می­‌گردد اما در همین تریم برای روکش چرم ناپا قهوه‌ای روشن باید 300 دلار پرداخت کنید.

علی‌رغم تمام تغییراتی که بر مزدا MX-5 میاتا 2024، یکی از مهم‌ترین مزایای این خودرو یعنی وزن آن تغییر چندانی نکرده و برای نسخه روباز به 1075 کیلوگرم محدود شده است.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

source

توسط khodrocamp