در دوران یکه‌­تازی خودروهای شاسی بلند، یک مدل سدان به نام CT5 به پرفروش‌­ترین محصول کادیلاک در بازار جهانی تبدیل شده است. این خودرو نخستین بار در سال 2019 وارد عرصه شد در حالی که نسخه اسپرت آن با نام CT5-V در همان سال و نسخه بلک وینگ در اوایل سال 2021 و با مدل 2022 معرفی شد. اکنون برند آمریکایی تصمیم گرفته هر دو مدل مذکور را مورد به روز رسانی قرار دهد.

خریداران CT5-V بلک وینگ 2025 همچنان قادر به سفارش گیربکس شش سرعته دستی خواهند بود، خبری که برای مشتریان این سدان اسپرت بسیار مسرت بخش است.

هر دو نسخه از سدان لوکس کادیلاک، علاوه بر تغییرات در بدنه و کابین، به صورت استاندارد به دیفرانسیل لغزش-محدود الکترونیکی و کنترل سواری مغناطیسی هم مجهز شده است.

مشخصات ظاهری کادیلاک CT5-V و CT5-V بلک وینگ

نمای جلو کمی اسپرت‌­تر از قبل شده ولی بخش عقب بدون تغییر باقی‌مانده است. 3 رنگ متالیک جدید یعنی سبز Typhoon، خاکستری Rift و سورمه­‌ای Deep Space Metallic را نیز می­‌توان انتخاب کرد.

در نسخه بلک وینگ، پکیج فیبرکربن شامل زیرسپری جلو نیز قابل سفارش است.

معرفی کادیلاک CT5-V و CT5-V بلک وینگ 2025

فضای کابین کادیلاک CT5-V و CT5-V بلک وینگ

در کابین سدان کادیلاک، نمایشگر 33 اینچی به جای نمایشگر نسبتا کوچک قبلی نصب شده که مشابه آن در سایر محصولات جدید این برند نیز وجود دارد. سامانه سوپر کروز یا رانندگی در بزرگراه بدون دخالت دست، در نسخه اتوماتیک از سدان کادیلاک نصب شده است. ابزارهای گوگل شامل نقشه مسیریاب و دستیار صوتی نیز به صورت استاندارد در این خودروها وجود دارد.

معرفی کادیلاک CT5-V و CT5-V بلک وینگ 2025

سامانه ثبت داده ­های رانندگی را می­‌توان برای بلک وینگ سفارش داد. این سامانه حتی می­‌تواند با مقایسه زمان‌های ثبت شده در پیست، به بهبود عملکرد راننده یاری برساند.

مشخصات فنی کادیلاک CT5-V و CT5-V بلک وینگ

مشخصات فنی کادیلاک CT5-V و CT5-V بلک وینگ 2025 بدون تغییر باقی مانده است. بنابراین در CT5-V، با همان پیشرانه 3 لیتری V6 توئین توربو با 360 اسب‌­بخار قدرت و 550 نیوتن متر گشتاور مواجه هستیم. خروجی این پیشرانه به گیربکس 10 سرعته خودکار منتقل می­‌شود.

کادیلاک CT5-V بلک وینگ نیز همچنان به استفاده از پیشرانه 6.2 لیتری V8 ادامه می­‌دهد. به لطف نصب سوپرشارژر بزرگ، 668 اسب­‌بخار نیرو و 894 نیوتن متر گشتاور از این پیشرانه نیرومند به گیربکس شش سرعته دستی یا 10 سرعته خودکار منتقل می­‌شود.

پیش از آغاز تولید کادیلاک CT5-V و CT5-V بلک وینگ 2025 در تابستان 2024، هر دو خودروی مذکور در مسابقات 24 ساعته دیتونا در معرض دید عموم قرار می­‌گیرند. کادیلاک قصد دارد در رده GTP از این رقابت شرکت کند. البته کادیلاک CT5-V بلک وینگ به عنوان خودروی ایمنی این مسابقات نیز انجام وظیفه خواهد کرد.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

source

توسط khodrocamp