کلاس مدیریت نوین نگهداری و تعمیرات جامع با تدریس مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا و با هدف آشنایی مدیران و مهندسان این مجموعه با روندهای نوظهور و مروری بر شاخص‌های مهم و اثرگذار در صنعت خودرو برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «خبرماشین» به نقل از سایپانیوز،‌ با ایده و پیشنهاد، محمدعلی تیموری، ‌مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا کلاس مدیریت نوین نگهداری و تعمیرات جامع (TPM) توسط مدیرعامل گروه سایپا تدریس شد. این کلاس آموزشی با هدف آشنایی مدیران و مهندسان با روندهای نوظهور و نوین نگهداری و تعمیرات جامع و همچنین مروری بر شاخص‌های مهم و اثرگذار در  صنعت خودرو برگزار شد. در این کلاس آموزشی که طی 10 جلسه مستمر برگزار شد، معاونان و مدیران حوزه نگهداری و تعمیرات شرکت‌های گروه حضور فعال داشتند و مدیرعامل گروه، ‌سرفصل‌هایی مفاهیم نوین TPM را ارائه کرد.

در این کلاس مفاهیمی چون مدل‌های نوین تعالی سازمانی، کاربرد شاخص OEE (این شاخص مخفف عبارت Overall Equipment Effectiveness است که در فارسی اثربخشی کلی تجهیزات یا اثربخشی جامع تجهیزات ترجمه شده، یک شاخص کلیدی است که با بهره‌گیری از نرخ کیفیت محصولات تولید شده، نرخ عملکرد دستگاه و نرخ در دسترس بودن دستگاه، اتلاف‌های مربوط به ماشین‌آلات را شناسایی کرده، تحت کنترل قرار می‌دهد و موجب کاهش ضایعات و افزایش بهره‌وری ماشین‌آلات می‌شود.)، رهبری سازمانی و تحلیل عوامل مختلف در فرایند تولید به همراه نمونه‌های کاربردی و عملی در گروه، ‌توسط مدیرعامل سایپا آموزش داده شد.

بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته،‌ کلاس یاد شده برای مدیران عامل شرکت‌های گروه برگزار خواهد شد.

گفتنی است،‌ محمدعلی تیموری، دانش آموخته دانشگاه شهید بهشتی در رشته مدیریت صنعتی و دارای کارشناسی ارشد MBA است.

source

توسط khodrocamp