برخی کارشناسان، انتقاداتی را به طراحی ظاهری تویوتا bZ4X وارد کرده‌­اند. اما این مسئله در برابر مشکلات دیگر این خودرو همچون برد حرکتی محدود، پیشرانه نسبتا ضعیف و تجربه رانندگی نه چندان جالب، قابل توجه نیست. تویوتا با اعلام فراخوان برای رفع ایراد در اتصال چرخ‌ها که ممکن است به جدا شدن آن‌ها منجر شود، از مشکلی دیگر در bZ4X خبر داده است.

امکانات تویوتا bZ4X مدل 2024

تویوتا تصمیم گرفته برای bZ4X مدل 2024 در بازارهای ژاپن و بریتانیا، شارژر سریع سازگار با هوای سرد را نیز ارائه کند، اما در نسخه ایالات متحده از این ویژگی هم خبری نیست.

در عوض، کلیه تریم‌های تویوتا bZ4X مدل 2024 در ایالات متحده، مواردی شامل درصد شارژ باتری در نمایشگر، مدت زمان باقی‌مانده تا رسیدن ذخیره به 80 درصد و مسافت قابل پیمایش با ذخیره فعلی را از طریق نمایشگر به اطلاع راننده می‌­رساند. مدل‌های موجود هم با به روز رسانی نرم‌­افزاری در نمایندگی تویوتا، از این قابلیت بهره‌­مند خواهند شد.

تویوتا bZ4X مدل 2024

تریم‌های XLE و لیمیتد، به کابل دوتایی شارژ مجهز شده­‌اند که از شارژهای سطح یک و دو پشتیبانی می‌­کند. در هر دو حالت خرید نقدی یا اقساطی این دو تریم از تویوتا bZ4X ، یک سال شارژ رایگان در ایستگاه­‌های EVgo به خریدار هدیه می­‌شود.

تنظیم هشت گانه برقی صندلی راننده و بازشوی برقی در صندوق که تاکنون در تریم لیمیتد عرضه می­‌شد، اکنون به تریم XLE اضافه شده در حالی که تریم لیمیتد هم در مدل 2024 به قابلیت پارک خودکار بدون دخالت دست راننده مجهز شده است.

مشخصات فنی تویوتا bZ4X مدل 2024

یکی از دلایلی که می­‌تواند افراد را به خریداری نسخه تک­‌موتور از تویوتا bZ4X ترغیب کند، برد حرکتی بیشتر این مدل است. تریم پایه XLE با وزن به مراتب کمتر، می‌­تواند 406 کیلومتر مسافت را طی کند در حالی که این رقم برای XLE دو موتوره و لیمیتد به ترتیب 367 و 357 کیلومتر خواهد بود.

تویوتا bZ4X مدل 2024

همانطور که انتظار می­‌رفت، تویوتا bZ4X در مدل 2024 با افزایش جزئی قیمت مواجه شده است. تریم XLE تک‌­موتور با 201 اسب‌­بخار نیرو، با 1070 دلار افزایش با قیمت 44.420 دلار به زودی در نمایندگی‌ها عرضه خواهد شد.

نسخه دو موتوره XLE با 214 اسب­‌بخار قدرت، با قیمت 46.500 دلار به فروش می­‌رسد. با پرداخت 4.110 دلار بیشتر، می­‌توان تریم لیمیتد از تویوتا bZ4X را خریداری کرد.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

source

توسط khodrocamp