قیمت شاهین جی ال با سیستم ESC

دی 1402: درحالیکه چندین ماه از تحویل شاهین GL به مشتریان می‌گذرد اما هنوز، این محصول به صورت رسمی توسط شرکت سایپا معرفی نشده است، باخبر شدیم که سری جدید دعوتنامه‌های شاهین GL مجددا از اواسط دی‌ماه 1402 درحال صادر شدن هستند.

نکته جالب توجه در دعوتنامه‌های جدید شاهین GL اینجاست که شرکت سایپا، این خودرو را به سیستم کنترل پایداری (ESC) مجهز کرده و قیمت جدیدش را معادل 409 میلیون و 50 هزارتومان اعلام کرده است؛ یعنی حدود 26 میلیون تومان، ارزان‌تر از شاهین G با ESC.

تحویل اولین سری شاهین بدون سانروف

شهریور 1402: همانطور که می‌دانید، سازمان استاندارد از ابتدای تابستان سال جاری، خودروسازان را مجبور کرد تا برخی از آپشن‌ها را بصورت اجباری، روی محصولات‌شان نصب کنند. محصولات شرکت سایپا، از جمله خودرو شاهین نیز مشمول این فرآیند استانداردسازی بودند. به همین دلیل نیز شرکت سایپا خبر داد که از ابتدای مردادماه 1402، تولید شاهین را براساس استانداردهای 85گانه آغاز کرده و چندین «آپشن ایمنی جدید» را به این محصول افزوده است. آپشن‌هایی که علاوه بر مدل دستی، روی مدل اتوماتیک نیز قرار می‌گیرند. اما ظاهرا در این میان، اتفاقات دیگری نیز برای شاهین جی رخ داده است!

در همین برهه زمانی و بصورت دقیق‌تر از اواسط تابستان 1402، شاهد تحویل خودرو شاهین بدون سانروف بودیم؛ محصولی که با نام شاهین GL یا شاهین سقف فلزی نیز در میان مشتریان شناخته می‌شود.

تفاوت شاهین G با شاهین GL

هنوز مشخص نیست که شاهین GL، دقیقا چه چیزهای بیشتر یا کمتر از شاهین G دارد اما طبق گزارشات مشتریان، بغیر از حذف سانروف، هیچگونه تفاوت دیگری میان این دو محصول وجود ندارد. بنابراین شاهین جی ال، هم از لحاظ فنی و هم از لحاظ امکانات، دقیقا مشابه شاهین جی است.

همچنین این احتمال وجود دارد که سایپا، تولید شاهین GL را بصورت موقت انجام داده باشد و پس از کسب استاداردهای لازم، به تولید شاهین جی سانروف‌دار ادامه دهد.


بررسی انواع شاهین در بازار

برای آشنایی با مشخصات فنی خودرو و تیپ‌های جدید شاهین سایپا و جهت اطلاع از تفاوت انواع خودروهای شاهین در بازار، مقالات منتخب زیر را مطالعه کنید:

همچنین اگر شما هم یکی از مالکان خودروهای شاهین هستید، احتمالا خواندن مطالب زیر نیز برای‌تان مفید خواهد بود:

source

توسط khodrocamp