پورشه، یک تایکان جدید با عملکردی بهتر ساخته است. این خودرو به تازگی توانسته رکورد جدیدی را در نوربورگ رینگ ثبت کند.

پورشه اطلاعاتی را درباره این تایکان توضیح نداده، اما تایم رکورد را اعلام کرده است‌. این خودرو تایم 7:07.55 را در نوربورگ رینگ ثبت کرده که نشان می‌دهد سریع‌ترین پورشه الکتریکی است. رکورد قبلی با تایم 7:25.231 دست تسلا مدل S پلید بود. بنابراین تایکان 17.681 ثانیه از آن سریع‌تر است.

همچنین تایکان جدید، نسبت به تایکان توربو اس، ۲۶ ثانیه سریع‌تر بوده و نزدیک به تایم ریماک نورا ( 7:05.298) شده است. این پورشه با تغییرات جزئی، مانند صندلی‌های اسپرت و رول‌کیج، همراه است.

رکوردشکنی نسخه جدید تایکان در نوربورگ رینگ

پورشه اعلام کرده که ویدیو رانندگی با این تایکان، اواسط ماه مارس منتشر خواهد شد. این ویدیو احتمالا با اطلاعات تکمیلی درباره خودرو منتشر خواهد شد.

گمانه‌زنی‌های زیادی درباره این تایکان وجود دارد؛ زیرا حتی نام آن عنوان نشده است. احتمالا پورشه این محصول را تایکان توربو GT بنامد. شایعه شده که این نسخه از تایکان، به موتور سه گانه تجهیز می‌شود و قدرت آن به ۱۰۰۰ اسب‌بخار می‌رسد. موتور اضافه روی محور عقب تعبیه شده و هم کنترل گرما را بهبود می‌دهد و هم باعث کنترل کشش بهتر می‌شود.

هنوز مشخص نیست که آیا باتری جدید در این نسخه خاص نصب می‌شود یا خیر. اما اگر باتری تایکان توربو اس روی آن نصب شود، باید حتما سلول‌های باتری اصلاح شوند. تغییر دیگری که احتمالا در آن ایجاد شده، اینورترهای کاربید سیلیکون است. پورشه قبلا اشاره کرده که این فناوری در محور عقب ماکان الکتریکی جدید اعمال می‌شود.

رکوردشکنی نسخه جدید تایکان در نوربورگ رینگ

پورشه می گوید که Lars Kern، راننده این تایکان، چند دور را طی کرده که زمان آن‌ها بسیار نزدیک به هم بوده است‌.

مسیر نوربورگ رینگ با طول ۲۰.۷ کیلومتری، آزمایش سختی برای خودروهای الکتریکی است و باتری‌ها تحت فشار هستند.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

source

توسط khodrocamp