به گزارش خبرگزاری مهر، علی محمد قادری، در حاشیه نمایشگاه بالاترین خدمت که برای ارائه دستاوردهای علمی و پیشرفت‌های سازمان بهزیستی برگزار شده بود، افزود: بر آن بودیم برای ایجاد یک سند شناخت و آگاهی بخشی برای نمایندگان مردم شریف ایران در اقصی نقاط کشور، موضوع بومی‌سازی و منطقه‌محور بودن را برای ارائه خدمات و بیان چالش‌ها و نظام مسائل و موضوعاتی که شاید کمتر دیده شده و یا یک‌سری مناطق کم‌تر برخوردار را بیشتر تبیین کنیم.

وی در تشریح اهداف برگزاری این نمایشگاه، ضمن اینکه این سازمان را در زمره سازمان‌های پر بنیه کشور خواند که در طول ۴۳ سال انقلاب اسلامی به مردم شریف ایران ارائه خدمات داده، گفت: امروز بیش از ۷.۷ دهم میلیون نفر جامعه هدف و مخاطبین سازمان بهزیستی هستند که از خدمات مستمر و غیرمستمر سازمان استفاده می‌کنند.

رئیس سازمان بهزیستی با تاکید بر اینکه در این پهنه ظرفیت‌سازی، همسویی استراتژیک و هم‌افزایی میان دستگاه‌ها و قوا به شدت حائز اهمیت است، اضافه کرد: هر ساله روال برنامه‌ای و بودجه‌ای کشور توسط سازمان برنامه و بودجه و دولت تقدیم مجلس شورای اسلامی می‌شود و از این طریق آتیه یک ساله دستگاه‌ها تنظیم‌گری می‌شود. ما بر آن بودیم که برای ایجاد یک سند شناخت و آگاهی بخشی برای نمایندگان مردم شریف ایران در اقصی نقاط کشور، موضوع بومی‌سازی و منطقه‌محور بودن را برای ارائه خدمات و بیان چالش‌ها و نظام مسائل و موضوعاتی که شاید کمتر دیده شده و یا یک‌سری مناطق کم‌تر برخوردار را بیشتر تبیین کنیم؛ بنابراین یک نمایشگاه تعاملی در مجلس شورای اسلامی برگزار کردیم که با حضور نمایندگان رونق جدی خواهد داشت و از نزدیک در جریان مأموریت‌های متنوع و متکثر سازمان بهزیستی قرار خواهند گرفت.

قادری با اعلام اینکه نمایشگاه سازمان بهزیستی با حضور نایب رئیس مجلس، رئیس کمیسیون اجتماعی، اعضای هیأت رئیسه و جمعی از نمایندگان مجلس افتتاح شد، اضافه کرد: امیدواریم عموم نمایندگان از این ظرفیت ایجاد شده استفاده و سازمان بهزیستی و در حقیقت مردم را به منابعی که باید در اختیار سازمان بهزیستی قرار بگیرد، رهنمون کنند.

رئیس سازمان بهزیستی در ادامه در بیان موضوعات ارائه شده در این نمایشگاه گفت: یکی از موضوعات محوری نمایشگاه، تصویرسازی و آینده‌نگاری و موضوعات پیرامونی است که امسال ارائه می‌شود. برای مثال هر ساله میزان تصادفات جاده‌ای منجر به جرح و معلولیت بسیار فراوان و متأسفانه بهره‌مندی از منابع و درگاه‌ها و تشریک مساعی بسیار پایین است و در جریان قرار نمی‌گیریم که هر ساله چه تعداد افراد معلول شده و به سازمان بهزیستی اضافه می‌شوند و قرار است خدمات سازمان بهزیستی را دریافت کنند. بنابراین لازم است که مردم بدانند سازمان بهزیستی در عرصه پیشگیری، توانمندسازی و پیشگیری از معلولیت‌ها و آسیب‌های اجتماعی وظایف بسیار سنگین، متنوع و خطیری دارد.

قادری موضوع فناوری و اینکه فناور زندگی مردم باشیم و بتوانیم از حیث بهره‌مندی آن‌ها از خدمات توانبخشی به مردم کمک کنیم را از دیگر مسائل مورد توجه سازمان بهزیستی خواند و افزود: تجهیزاتی که امروز ارائه شد نشان می‌دهد سازمان بهزیستی در حوزه مرز دانش هم حرکت می‌کند و همواره ارتقا برنامه خود را در دستور کار داشته است. این‌ها بخش کوچکی از اهم موارد برنامه‌های سازمان بهزیستی بود که در این نمایشگاه ارائه شد و امید است نمایندگان محترم مردم در مجلس شورای اسلامی بیش از گذشته در جریان مخاطرات و موضوعات کارکردی همکاران ما در سازمان بهزیستی قرار بگیرند.

رئیس سازمان بهزیستی در پایان گفت: سعی می‌کنیم تصویر سازی این نمایشگاه را در اماکن مختلف سازمانی خود در درگاه‌های مختلف داشته باشیم و از همین‌جا درخواست می‌کنیم رسانه‌ها، خبرگزاری‌ها به ویژه سازمان صداوسیما بیشتر از گذشته به عمق نظام مسائل سازمان بهزیستی بپردازند.

source

توسط