سامسونگ که یکی از خلاق‌ترین شرکت‌های فناوری در جهان است، اولویت‌های خود را در آغاز سال 2024 میلادی اعلام کرد. این شرکت کره جنوبی می‌خواهد فناوری‌های خود را چنان ارتقا دهد که از دیگر رقبا بسیار جلو بیفتد. این شرکت همچنین می‌خواهد در سال میلادی جدید انعطاف‌پذیرتر باشد و بر توسعه قابلیت‌های هوش مصنوعی تمرکز کند.

براساس گزارش KoreaBizWire، درست قبل از عرضه سری گلکسی S24 و دیگر لوازم الکترونیکی سامسونگ، این شرکت اولویت‌های اصلی خود را برای سال 2024 اعلام کرد. سامسونگ می‌خواهد بر بهبود فناوری‌های اصلی و هوش مصنوعی در محصولات خود تمرکز کند.

اولویت‌های سامسونگ در سال 2024

«هان جونگ هی» و «کیونگ کیه هیون»، مدیران عامل سامسونگ گفتند که بر فناوری‌هایی متمرکز خواهند بود که می‌توانند فاصله سامسونگ از دیگر رقبا را بیشتر کنند. آن‌ها می‌خواهند کسب‌وکار تراشه‌سازی خود (که در پنج دهه گذشته در فناوری نیمه‌رساناها پیشرو بوده) را بهبود و گسترش دهند تا شکاف بین خود و رقبا را عمیق‌تر کنند.

هان جونگ هی، مدیرعامل مشترک سامسونگ الکترونیکس

در بخش موبایل، لوازم خانگی و نرم‌افزار، استراتژی بر اولویت قراردادن مشتری خواهد بود و بر عملکرد و کیفیت محصولات تأکید خواهد شد. همچنین سامسونگ درباره گسترش هوش مصنوعی موضعی اساسی اتخاذ خواهد کرد. این شرکت در حوزه محیط‌زیست هم رویه‌ای سالم پیش خواهد گرفت.

سامسونگ در چهار ماه ابتدایی سال 2023 حدود 147.2 میلیارد دلار فروش داشت که 17.5 درصد پایین‌تر از سال 2022 بود. سود این شرکت در مقایسه با 2022، به‌دلیل تقاضای کمتر نیمه‌رساناها بسیار کاهش یافته است. این شرکت نتوانسته سفارشات چندانی از مشتری‌های بزرگی مانند انویدیا، اپل، AMD و کوالکام داشته باشد، اما کره‌ای‌ها امیدوارند که در سال 2024 در این زمینه بهتر عمل کنند؛ شایعاتی وجود دارد مبنی بر اینکه کوالکام می‌خواهد از فرایندهای 2 و 3 نانومتری سامسونگ در آینده بهره ببرد.

source

توسط