صنعت ماشین: رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو با بیان اینکه کاهش عرضه خودروسازان دوباره به صعودی‌شدن قیمت خودرو در بازار منجر شده است، گفت: با وجود افزایش قیمت‌ خودروها، بازار همچنان راکد است و معامله چندانی انجام نمی‌شود.

به گزارش صنعت ماشین،

 سعید موتمنی با بیان اینکه این روزها بازار خودرو دوباره به هم ریخته است، اظهار کرد: در چند روز گذشته قیمت اغلب خودروهای تولید داخل‌ افزایش یافته است. در کنار افزایش قیمت خودروهای داخلی، قیمت خودروهای وارداتی و قیمت برخی از خودروهای مونتاژی هم افزایش یافته است.

وی تاکید کرد: عامل اصلی افزایش قیمت خودروها عدم عرضه خودرو توسط خودروساز است. در بازار خودرو کم است، لذا خودروهایی که به بازار عرضه نمی‌شوند یا کمتر عرضه می‌شوند، افزایش قیمت بیشتری داشته‌اند. وی بیان کرد: با وجود افزایش قیمت‌ خودروها، بازار همچنان راکد است و معامله چندانی انجام نمی‌شود.

موتمنی با اشاره به افزایش قیمت خودروهای وارداتی گفت: تعداد خودروهای وارداتی که تاکنون به مشتریان تحویل داده شده بسیار کم است و اثرات آن در بازار محسوس نیست، اما در آگهی‌های فروش خودرو مشاهده می‌شود که تعدادی از این خودروها با قیمت بسیار بالا توسط فروشندگان عرضه می‌شوند.

source

توسط