شرکت هایما قصد دارد یک ون برقی به نام EX-00 را از اوایل سال 2024 به مراکز جهان‌گردی اعزام کند.

شرکت هایما در سال 1992 و با مشارکت مزدا، در ایالت هاینان چین آغاز به کار کرد. شرکت مزدا در سال 2006 از این شراکت خارج شد و جای خود را به گروه فاو داد که در میان چهار خودروساز بزرگ چین، جایگاه دوم را به خود اختصاص داده است.

هایما که در زبان چینی به «اسب دریایی» معنی می‌­شود، قصد دارد با ساخت ون برقی EX-00، اوضاع فروش خود را بهبود دهد. ایده اولیه و طرح هایما EX-00 توسط شرکت IT Box مطرح شد، که یکی از زیرمجموعه­‌های گروه فاو است. سپس این خودرو به عنوان یک کانسپت در سال 2021 به نمایش درآمد.

ون برقی هایما EX-00

شرکت IT Box یک خودروی دیگر به نام BM-400 با ابعاد بزرگتر از هایما EX-00 را نیز طراحی کرده است، که احتمالا در آینده وارد خط تولید شود. پس از تولید آزمایشی در ماه نوامبر، تولید انبوه و فروش هایما EX-00 از اوایل سال 2024 آغاز می­‌شود.

مشخصات ظاهری هایما EX-00

فرم جعبه‌­ای بدنه و طراحی چراغ‌های جلو و رینگ‌ها در هایما EX-00، می­‌تواند یادآور ون‌های ساخت ژاپن در سال‌های دور باشد. تزئین بدنه با ترکیب رنگ دوتایی نیز می‌­تواند این حس را بیشتر تقویت کند.

ون برقی هایما EX-00

طول و عرض هایما EX-00 به ترتیب 4.5 و 2.85 متر اعلام شده است، در حالی‌که درهای برقی کشویی این خودرو نیز 1.6 متر طول دارد.

بنابر اعلام رسانه‌­های چینی، هدف اصلی هایما از ساخت EX-00، جلب نظر شرکت‌های مسافری و مراکز جهان‌گردی همچون هتل‌ها بوده است. به همین علت، کابین این ون برقی به صورت 3+1+1 چیدمان شده است، تا امکان جابجایی آسان‌تر لوازم همراه مسافران فراهم باشد.

تهویه جداگانه و نمایشگر سقفی برای ردیف عقب و همچنین چندین محل جداگانه برای لوازم کوچک، می‌­تواند آسایش سرنشینان را تامین کند. بنابر اعلام رسانه‌های چینی، هایما EX-00 به دو نمایشگر دیجیتال و حسگر پایش راننده مجهز می‌­شود.

مشخصات فنی هایما EX-00

از مشخصات فنی هایما EX-00 اطلاعی در دسترس نیست اما بنابر اعلام سازنده، باتری این خودرو از شارژ سریع پشتیبانی کرده و برد حرکتی 480 کیلومتر را فراهم خواهد کرد.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

source

توسط khodrocamp