پلیس مشهد با تیراندازی‌های هدفمند در حالی یکی از عاملان اصلی وحشت آفرینی با تخریب خودروهای پارک شده معروف به «شیطان ماهی» را دستگیر کرد که همدست وی با استفاده از تاریکی شب گریخت.

به گزارش خراسان، هنوز ساعتی از بامداد ششم دی ماه نگذشته بود که پراید نوک مدادی در خیابان زمان (بولوار توس) متوقف شد. در همین حال دختری جوان از خودرو بیرون آمد تا به منزلشان برود که در همان نزدیکی سکونت داشت؛ اما چند جوان از اهالی محل با مشاهده دختر هم محله‌ای خود به همراه  دو پسر جوان، ناگهان به طرف پرایدسواران هجوم بردند و به تخریب شیشه جلوی پراید پرداختند.

راننده و سرنشین پراید که وحشت زده و غافلگیر شده بودند، از صحنه درگیری گریختند اما دقایقی بعد دوباره در حالی به محل درگیری بازگشتند که تبر و قمه را بیرون کشیده بودند. دو جوان پرایدسوار که حال طبیعی نیز نداشتند درحدود ساعت ۳ بامداد به سمت خودروهای پارک شده در حاشیه خیابان حمله ور شدند و تاجایی که توان داشتند شیشه ها و بدنه‌های خودروها را تخریب کردند.

با سر و صدای وحشتناک شبانه، اهالی محل خواب آلود از خانه‌هایشان بیرون آمدند و با صحنه‌های رعب‌آوری روبه رو شدند که دو جوان شرور رقم می‌زدند .مالک یکی از خودروهای پارک شده که وسیله امرار معاش خود را در حال نابودی می‌دید، سراسیمه و هراسان به همراه همسرش از منزل بیرون دوید و  خطاب به اوباش مست گفت: من که شما را نمی‌شناسم! با شما دشمنی هم ندارم! چرا ماشینم را تخریب می‌کنید !… اما یکی از عاملان شرارت، حرف‌های او را ناتمام گذاشت و با قمه به سوی وی حمله کرد. مرد که به شدت ترسیده بود، همسرش را درون حیاط انداخت و خودش نیز در را بست ولی مهاجمان مست با قمه و تبر  به در حیاط منزل وی کوبیدند تا حدی که همسر مرد مذکور از شدت وحشت نقش بر زمین شد.

طولی نکشید که با فرار عاملان شرارت‌های هولناک، این زن جوان هم به مرکز درمانی انتقال یافت و بستری شد.

از سوی دیگر با گزارش این ماجرای ترسناک به پلیس ۱۱۰ ، بلافاصله گروهی از عوامل انتظامی با هدایت و نظارت مستقیم سرگرد امیررضا فعال (رئیس کلانتری معراج مشهد) عازم محل درگیری شدند و به ردزنی اوباش مذکور پرداختند. کنکاش‌های مقدماتی پلیس به چهره نگاری دو پرایدسوار خشن انجامید و دقایقی بعد نیروهای انتظامی با دستور ویژه‌ای که از سوی سرهنگ احمد نگهبان (رئیس پلیس مشهد) صادر شد، عملیات گسترده ای را برای دستگیری مهاجمان مخوف آغاز کردند و همه خیابان‌های اطراف را با بهره‌گیری از نیروها و گشت‌های کمکی نامحسوس به محاصره درآوردند.

هنوز ۱۵ دقیقه بیشتر از این ماجرای تکان دهنده نگذشته بود که گروهی از نیروهای گشت، خودروی پراید نوک مدادی را در توس ۶۵ (محله نجف) شناسایی کردند و دستور ایست دادند اما راننده جوان با مشاهده نیروهای انتظامی پدال گاز را فشرد تا از چنگ آنان بگریزد. این گونه بود که  عملیات تعقیب و گریز به تیراندازی هوایی پلیس انجامید ولی اوباش خطرناک همچنان به فرار ادامه دادند تا این که بالاخره لاستیک‌های پراید در تاریکی شب هدف گلوله‌های جنگی قرار گرفت و کنترل خودرو از چنگ راننده جوان خارج شد.

در حالی که پراید در وسط خیابان توس ۶۹ متوقف شده بود، راننده و سرنشین از خودرو بیرون پریدند و در تاریکی شب پا به فرار گذاشتند اما عوامل گشت انتظامی سرنشین ۲۱ ساله را با بهره گیری از فنون رزمی در حالی به دام انداختند که با قمه به طرف ماموران حمله ور شده بود تا راه گریزی بیابد!

این در حالی بود که مهاجم دیگر با استفاده از تاریکی شب و عبور از بلوکه‌های سیمانی وسط خیابان به داخل کوچه پس کوچه ها فرار کرد و ناپدید شد.

بنابراین گزارش، با انتقال این متهم ۲۱ ساله به مرکز انتظامی بررسی‌های پلیس در این باره آغاز و  مشخص شد که وی سوابق متعددی در مراکز انتظامی دارد و به خاطر خالکوبی های زیادی که بدنش را پوشانده به «شیطان ماهی» معروف شده است.

در ادامه بررسی ها و با اعلام نظر پزشکی قانونی درباره مصرف مشروبات الکلی توسط شرور مذکور، شاکیان و مالکان خودروها نیز در سحرگاه ششم دی به کلانتری معراج آمدند و شکایت‌های خود را از تخریب خودرو و ایجاد رعب و وحشت شبانه بیان کردند. در همین حال با کشف تبر و قمه از خودروی پراید متهمان، تحقیقات پلیس برای دستگیری شرور  فراری وارد مرحله جدیدی شد.

از سوی دیگر هنوز 2ساعت به پایان تقویم ششم دی باقی مانده بود که شب هنگام خبر تخریب خودرو و قمه کشی دیگری، نیروهای کلانتری معراج را به خیابان نجف 13 کشاند. بررسی های مقدماتی عوامل انتظامی نشان داد جوان 25 ساله ای به نام«شفیق» به همراه دوستانش با جوان21 ساله و خانواده وی درگیر شده اند. آنان برای ایجاد رعب و وحشت نه تنها خودروی نیسان و خواربار فروشی محلی را تخریب کرده اند بلکه 3 نفر را نیز با ضربات قمه مجروح کرده اند.

دقایقی بعد با ردزنی های اطلاعاتی،«شفیق» عامل اصلی درگیری درحالی که سلاح سرد را نیز در دست داشت با تلاش شبانه پلیس مشهد دستگیر شد. این جوان 25 ساله که آزمایش مصرف مشروبات الکلی وی نیز مثبت گزارش شده است با دستور قضایی روانه زندان شد تا تحقیقات پلیس در این باره ادامه یابد.

source

توسط