در بهار 2023، شرکت نیسان با معرفی نسخه متفاوتی از پتفایندر در نمایشگاه شانگهای، مخاطبان را متعجب کرد.

این شاسی‌بلند کانسپت، چهره‌­ای متفاوت نسبت به نسخه بین‌المللی پتفایندر را به نمایش می­‌گذاشت. اکنون اعلام شده که شریک نیسان در چین یعنی دانگ‌فنگ، تولید پتفایندر را آغاز کرده است. بسیاری از رسانه‌­های چینی از جمله اتو هوم، تصاویری از این محصول را در خط تولید اتحاد ژاپنی-چینی منتشر کرده‌­اند.

طراحی نیسان پتفایندر 2024

نیسان پتفایندر بازار چین در مقایسه با همتای آمریکایی خود، طراحی متفاوتی در سپرها، چراغ‌ها و جلوپنجره دارد و به محصولات امروزی نیسان شبیه شده است.

نیسان پتفایندر بازار چین 2024

ابعاد بدنه نیسان پتفایندر بازار چین در طول، عرض، ارتفاع و فاصله بین محورها به ترتیب 5.13، 1.981، 1.767 و 2.9 متر اعلام شده است. در مقایسه با نسخه بازار آمریکا، طول و عرض به ترتیب 109 و 2 میلی‌متر افزایش و ارتفاع، 34 میلی‌متر کاهش نشان می­‌دهد، اما برابری فاصله بین محورها، نشان از پلتفرم یکسان دارد.

کابین و امکانات نیسان پتفایندر 2024

طراحی داخلی نیسان پتفایندر بازار چین نیز به واسطه نصب دو نمایشگر در کنار یکدیگر و طراحی جدید بخش میانی و دریچه‌­های تهویه، کاملا متفاوت به نظر می­‌رسد. نیسان پتفایندر بازار چین در ابتدا به صورت شش نفره عرضه شده است، اما نسخه هفت نفره هم در آینده نزدیک به فروش می­‌رسد.

نیسان پتفایندر بازار چین 2024

مشخصات فنی نیسان پتفایندر 2024

نیسان پتفایندر بازار چین به پیشرانه 2 لیتری VC-Turbo مشترک با اینفینیتی QX60 با 252 اسب­‌بخار قدرت مجهز شده است. درباره سیستم انتقال قدرت این شاسی بلند تازه‌­وارد اطلاع دقیقی در دسترس نیست، چرا که برخی رسانه­‌ها از نصب گیربکس CVT و برخی دیگر از نصب جعبه دنده 9 سرعته اتوماتیک در این خودرو خبر می‌­دهند، که نیرو را به محور جلو یا هر دو محور انتقال می­‌دهد.

نیسان پتفایندر در سه ماهه اول 2024 در چین عرضه خواهد شد.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

source

توسط khodrocamp