در مراسمی با حضور مشتریان و مدیران برند فونیکس، نخستین دستگاه های تیگو 8 پرو پلاگین هیبرید به عنوان اولین خودروی پلاگین هیبرید مونتاژی در کشور، تحویل مشتریان شد.

فونیکس به عنوان برندی پیشرو و نوآور که بخش قابل توجهی از توان خود را به توسعه محصولات سازگار با محیط زیست اختصاص داده، پنج شنبه (6 دی 1402) طی مراسمی اولین خودروهای پلاگین هیبریدی (PHEV) و سازگار با محیط زیست خود به نام تیگو 8 پرو پلاگین هیبرید را در حضور مشتریان و مدیران ارشد این برند تحویل مصرف کنندگان داد.

در این مراسم که صبح پنج شنبه در هتل المپیک تهران برگزار شد، حدود 30 دستگاه خودروی تیگو 8 پرو پلاگین هیبریدی را با امید به بهبود هوای پاک بعد از برگزاری جلسه آموزشی در ارتباط با تکنولوژی پیشرفته این محصول و پاسخ به سوالات و انجام تست های اولیه توسط برند در حضور مصرف کنندگان، تحویل مشتریان داد.

جک لی مدیر عامل شرکت مدیران خودرو در این مراسم در جمع اصحاب رسانه گفت :ابتدا باید از حس اعتماد مشتریانمان به برند مدیران خودرو تقدیرو تشکر کنم و باید بگویم این روزها موضوع هوای پاک در بسیاری از کشور های جهان به موضوع اصلی بدل شده است و باید بگویم آینده صنعت خودرو خودروهای پاک است، بحران آلودگی در جهان در حال گسترش و صدمه زدن به سلامت مردم است اما خودرو سازان جهان همه بر این باورند با پیشرفت تکنولوژی خودرو های پلاگین هایبرید و برقی می توانند سهمی بزرگ در جهانی بهتر داشته باشند.

وی در ادامه افزود جا دارد از همه مشتریانی که خودروی تیگو 8پلاگین هایبرید را پسندیده اند و آن را امروز تحویل می‌گیرند تقدیرو تشکر کنیم و سعی داریم بزودی محصولات بیشتری در حوزه پلاگین هایبرید و برقی به شما معرفی نماییم.

مشتریان فونیکس بعد از قرار گرفتن پشت فرمان خودروهای تیگو 8 پرو پلاگین هیبرید خود و حصول اطمینان از رفع سوالات توسط مسئولان این برند با دریافت هدایایی بدرقه شدند.

 

مشخصات تیگو 8 پرو پلاگین هیبرید

خودروهای تیگو 8 پرو پلاگین هیبرید از نسل خودروهای پلاگین هیبریدی (PHEV) است که به علت وجود پیشرانه برقی – بنزینی قابل شارژ با برقی خانگی، آلایندگی بسیار کمتری را نسبت به خودروهای بنزینی دارد و پاسخی به نیازهای مردم برای بهبود وضعیت هوای زمین و محیط زیست سالم تر است.

این خودروی لوکس و پرقدرت به علت ترکیب دو موتور برقی و یک موتور بنزینی با یکدیگر در بیشینه حالت ممکن، 326 اسب بخار قدرت و 510 نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند که از قدرتمندترین خودروهای مونتاژی در ایران است.

باتری 19.27 کیلووات ساعتی آن، با توجه به ساختار الکتریکی 350 ولتی این خودرو، قادر است طی 30 تا 40 دقیقه اتصال به شارژر سریع پر شود. در صورت اتصال به شارژر خانگی سطح یک نیز حدود سه تا چهار ساعت با توجه به دمای هوا زمان نیاز است تا باتری فونیکس تیگو 8 پرو پلاگین هیبریدی PHEV فول شارژ شود. برند فونیکس در هنگام تحویل خودروها به مصرف کنندگان، دو عدد شارژر پرتابل و وال باکس (که از جانب هوم سرویس فونیکس در منزل نصب می شود) به صورت رایگان در اختیار مشتریان خود می گذارد.

برد حرکتی این خودرو در حالتی که باتری ها فول شارژ باشند، معادل 75 کیلومتر در حالت تمام برقی و بدون نیاز به موتور بنزینی است. در حالتی هم که باک بنزین 45 لیتری و باتری ها فول شارژ باشند، مسافتی معادل 950 کیلومتر را طی می‌کند.

مصرف سوخت  تیگو 8 پرو پلاگین هیبرید در بهترین حالت در حدود 1.55 لیتر در هر 100 کیلومتر بوده و در حالتی که موتور بنزینی فعالیت کند مصرف سوخت این خودرو 6.5 لیتر در هر 100 کیلومتر است که این خودرو را یک محصول سازگار با محیط زیست تبدیل می کند.

راحتی، زیبایی، قدرت، شتاب و سازگاری با محیط زیست به طور همزمان در خودروی پلاگین هیبریدی تیگو 8 پرو پلاگین هیبرید نهفته است.

source

توسط khodrocamp