شرکت تویوتا با معرفی دو کانسپت، از طراحی جدید بدنه نمایندگان خود در مسابقات WRC و WEC در سال 2024 رونمایی کرده است. البته این طراحی در سایر مسابقات نیز توسط تیم تویوتا گازو ریسینگ استفاده خواهد شد.

به جای روکش قرمز، سفید و مشکی که از سال 2017 برای نمایندگان تویوتا استفاده می‌­شد، این بار از رنگ مشکی مات برای تزئین بدنه تویوتا GR یاریس رالی 1 هیبرید استفاده شده است. البته از ترکیب رنگی پرچم ژاپن یعنی قرمز و سفید، برای تزئین نشان GR و هواکش سقفی استفاده شده است. سقف هم با نقره‌­ای رنگ‌آمیزی شده است، تا از طریق بازتاب نور خورشید، از افزایش دمای کابین جلوگیری کند.

تویوتا GR یاریس رالی 1 هیبرید، در مسابقات رالی WRC 2024 حاضر می‌­شود تا شاید بتواند به ششمین قهرمانی متوالی خودروساز ژاپنی در این رقابت دست یابد. رانندگان مشهور یعنی سباستین اوژیه، کاله رووانپرا، تاکاموتو کاتسوتا و الفین اوانز هدایت این خودرو را برعهده خواهند داشت.

البته الفین اوانز به عنوان راننده اصلی تویوتا در این فصل انجام وظیفه خواهد کرد، چرا که رووانپرا بنابر درخواست خود، به صورت پاره وقت برای تویوتا رانندگی می‌کند و به همین دلیل، بعید است بتواند قهرمانی خود را تکرار کند. این راننده 23 ساله اهل فنلاند که از 10 سالگی در مسابقات اتومبیلرانی حضور داشته، قصد دارد پس از استراحت در طول فصل آینده، خود را برای مسابقات قهرمانی 2025 آماده کند.

ظاهرا تویوتا قصد دارد در رده WRC2 مسابقات سال 2024 هم شرکت کند، اما فعلا از تزئین ظاهری GR یاریس رالی 2 و اسامی رانندگان این خودرو، اطلاعی در دسترس نیست.

GR یاریس رالی 1 با ثبت 9 پیروزی در 13 مسابقه، عملکرد خوبی در سال 2023 به نمایش گذاشت. تام فوئلر سرپرست مهندسی تیم گازو ریسینگ، از برنامه‌ریزی برای بهبود فنی خودروها در فصل آینده خبر داده، اما از اعلام جزئیات بیشتر خودداری کرده است.

نماینده تویوتا در سال 2023، به پیشرانه 1.6 لیتری 4 سیلندر توربوشارژ به همراه موتور برقی مجهز بود که در مجموع 500 اسب­‌بخار را به گیربکس 5 سرعته سکوئنشال انتقال می­‌داد. وزن این خودرو به 1260 کیلوگرم می­‌رسید.

دو دستگاه GR010 هیبرید نیز در مسابقات قهرمانی استقامتی 2024 یا همان WEC شرکت خواهند کرد. بدنه این دو خودرو نیز با مشکی مات تزئین می‌شود.

نمایندگان تویوتا با رالی مونته‌کارلو که اواخر ژانویه 2024 برگزار می­‌شود، کار خود در مسابقات را آغاز خواهند کرد.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

source

توسط khodrocamp