شرکت فردا دیزل موتور، یکی از شرکت های زیر مجموعه گروه صنعتی فردا است که با دو محصول کشنده پرقدرت جفت محور و تک محور در نمایشگاه حمل و نقل، لجستیک و صنایع وابسته که در مصلی تهران برگزار می شود، حضور دارد.

اولین کشنده جفت محور این شرکت FD550-11 بوده که مجهز به یک پیشرانه 6 سیلندر با قدرت موتور 550 اسب بخار است؛ از جمله امکانات ایمنی و رفاهی کشنده FD550-11 فردا دیزل می توان به مواردی همچون ترمز بادی دو مداری، ترمز کاسه ای همه محورها، سیستم کنترل پایداری، سیستم هشدار برخورد از جلو، سیستم کنترل فشار باد تایر ها، رادار حرکت بین خطوط، تأییدیه حمل کالای خطرناک، کروز کنترل، نمایشگر ۱۰ اینچی، تهویه اتومات، بخاری درجا، صندلی بادی، دریچه سقفی کابین، دو تخت خواب، برگردان برقی اتاق و… اشاره کرد.

در مورد کشنده تک محور FD560 نیز می‌توان به پیشرانه با کد CM6D30/550-HANMA با توان ۵۶۰ اسب بخار و استاندارد آلایندگی EURO V + EEV اشاره کرد. این کشنده با گیربکس ZF از نوع AMT و سیستم ترمز کاسه‌ای برند KNORR با دو مدار مستقل جلو و عقب، ایمنی راننده و بار محموله را تضمین می‌کند.

گیربکس کشنده تک محور FD560 مدل ZF از نوع AMT بوده و این کشنده دارای ۱۲ دنده جلو و ۴ دنده عقب است. سیستم ترمز کشنده تک فردا دیزل کاسه ای برند KNORR با دو مدار مستقل جلو و عقب است و  ترمزهای کمکی موتور ریتاردر WEVB و VVEB را شامل می شود. همچنین این کشنده مجهز به سیستم ترمز ضد قفل ABS است.

از دیگر ویژگی ها و امکانات ایمنی کشنده فردا دیزل می توان به سیستم هشدار بین خطوط (LDWS)، سیستم کنترل پایداری الکترونیکی‌، سیستم هشدار برخورد از جلو و سیستم ترمز اضطراری خودکار اشاره کرد.

source

توسط khodrocamp