اطلاعاتی براساس فایل‌های لو رفته اینسامنیاک گیمز

بازی Ratchet and Clank: Rift Apart هشت میلیون دلار ضرر کرده است

استودیوی اینسامنیاک گیمز با بازی‌های Marvel’s Spider-Man به موفقیت تجاری چشم‌گیری رسیده و نقد‌های مثبت فراوانی را نیز دریافت کرده است. با این حال بازی اکشن و پلتفرمر Ratchet and Clank: Rift Apart، محصول ۲۰۲۱، با اینکه تحسین منتقدان را دربرداشت، اما نتوانست عملکرد تجاری یکسانی را نسبت به بازی‌های مردعنکبوتی داشته باشد.

همه این‌ها براساس اطلاعات و فایل‌های داخلی لو رفته از اینسامنیاک است که پس از حمله هکران به فایل‌های استودیو شاهد پخش شدنش به صورت آنلاین (در ردیت) هستیم. براساس این اطلاعات لو رفته بازی Ratchet and Clank: Rift Apart  — که تایید شده بود که تا جولای ۲۰۲۱ حدود ۱.۱ میلیون نسخه فروخته — بیش از ۲.۲ میلیون نسخه به صورت جهانی فروش داشته است. با این حال این فروش نتوانسته به عنوان سودآوری برای استودیو تبدیل شود.


مطلب پیشنهادی:راهنما بازی The Finals: نکاتی که باید بدانیدبا این نکات دشمنان خود را نابود کنید!
راهنما بازی The Finals: نکاتی که باید بدانید

Ratchet and Clank

در حقیقت Ratchet and Clank: Rift Apart با بودجه ۸۱ میلیون دلاری و فروش ۷۳ میلیون دلاری، ده درصد ضرر کرده است. براساس این اطلاعات لورفته این بازی در مجموع ۸ میلیون دلار ضرر را برای اینسامنیاک گیمز به ارمغان آورده است. به لطف طرفداران این فرنچایز و اطلاعاتی که در پی هک شدن این استودیو به بیرون درز کرد مشخص شد که یک بازی Ratchet and Clank دیگر در دست توسعه قرار دارد. پس به نظر می‌آید که عملکرد عنوان قبلی تاثیر فاجعه‌باری روی این فرنچایز نگذاشته است و در آینده‌ای نزدیک شاهد انتشار نسخه بعدی خواهیم بود.

این اطلاعات لو رفته همچنین نشان داد که این استودیو برنامه‌هایی برای توسعه Marvel’s Venom, Marvel’s Spider-Man 3, Marvel’s Wolverine, Marvel’s X-Men و یک فرنچایز جدید دیگر دارد. ناگفته نماند که در این اطلاعات همچنین مشخص شد که Marvel’s Spider-Man 2 بودجه‌ای ۳۱۵ میلیون دلاری داشته است.


مطلب پیشنهادی:آیا اقتباس از بازی های ویدیویی ترند بعدی سینمای جهان است؟وقت خداحافظی با ژانر ابرقهرمانی!
آیا اقتباس از بازی های ویدیویی ترند بعدی سینمای جهان است؟

source

توسط