به گزارش خبرگزاری تسنیم، در دومین روز از جشنواره سینما حقیقت پرتره سیدجمال الدن‌ اسدآبادی در چند سانس به نمایش درآمد که البته ساعت 19:30، 21:30 و 23:30 دو وقتی است که در سالن 6 و سالن 5 کماکان پابرجاست و علاقه‌مندان می‌توانند به تماشای این مستند سینمایی بنشینند.

این اثر برشی از زندگی و فعالیت‌های مبارزاتی سیدجمال‌الدین اسدآبادی‌ اندیشمند سیاسی‌ست که با مرور اتفاقات رخ داده در ایران آن روز، داستان خود را تا نهضت توتون و تنباکو برای مخاطب به تصویر می‌کشد.

«جمال‌الدین» که از طریق فراخوان «سینماحماسه» و با رویکرد ساخت مستند از شخصیت‌های حماسی ایران در فرایند تولید قرار گرفت و در سانس 17:30 در سالن 5 پردیس سینمایی چارسو به نمایش درآمده و سه زمان دیگر در سالن‌های 5 و 6 برای علاقه‌مندان به این پرتره سینمایی وقت باقی است.

سایر عوامل این پروژه عبارتند از؛ فیلمنامه و تحقیق: امیر روئینی، تدوین: محمد کریم‌پور، نویسنده گفتار متن: امیرمحمد کوچک‌زاده، صداگذار: محمد درگاهی، گفتار متن: فخرالدین صدیق شریف و سعید مقدم‌منش، مدیر فیلمبرداری: رضا دیدار، فیلمبردار: رسول تنهایی، طراح گریم: محسن دارسنج، طراح صحنه و لباس: حمید بخشی، جلوه‌های ویژه بصری: حمید شب‌خیز، مجری طرح: حرکت گستر کوشا؛ پرویز کاظم‌لو، مدیر تولید: پرویز کاظم‌لو، دستیار کارگردان: شادی محمدی لوئی، منشی صحنه: پریوش سلطانی، عکاس: محمد جوانشیر و محمد طاهری، مدیر تدارکات: حسین رحیمی و محصول مرکز مستند سوره.

پوشش روزانه «سینما حقیقت» از قاب تلویزیون

هفدهمین دوره از جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت در طول برگزاری این جشنواره در قاب برنامه‌های تلویزیونی منعکس می‌شود. «گزارش روزانه» به تهیه‌کنندگی علی بختیان عنوان برنامه‌ای است که هر شب از قاب شبکه تهران سیما به مهم ترین رویدادهای برگزاری هفدهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت می‌پردازد. 

در برنامه «گزارش روزانه» که اجرای آن را المیرا سماواتی بر عهده دارد، گزارش‌های روزانه با آیتم‌هایی مختلف و متنوعی تقدیم نگاه مخاطبان می‌شود. گفتگو با مدیران جشنواره، فیلم سازها و کارگردانی‌هایی که به این جشنواره آثار ارائه داده‌اند، از بخش‌های اصلی این برنامه است که از قاب شبکه تهران تماشایی می‌شود. 

تهیه و پخش گزارش با موضوع آخرین رویدادهای این جشنواره، از دیگر آیتم‌های این برنامه است که همراه با تصاویری متنوع و مختلف مقابل دیده مخاطبان قرار می‌گیرد.

پخش ویژه برنامه جشنواره سینما حقیقت نیز از روز گذشته در قاب شبکه مستند سیما آغاز شده است. این برنامه هر روز ساعت 19:00 با مرور رویدادهای روزانه این جشنواره از شبکه مستند پخش می‌شود.

همچنین برنامه زنده «کافه مستند» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی محمدعلی محمددوست ویژه ‌برنامه جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینما حقیقت» از دوشنبه 27 آذرماه روی آنتن شبکه افق رفت و تا یک دی ‌ماه که آخرین روز از این رویداد است، ادامه دارد.

این برنامه دارای سه آیتم اصلی؛ «نقد محتوایی» به دبیری داوود مرادیان، «نقد موضوعی» و «نشست با کارگردان» به دبیری مهدی انصاری است. همچنین «کافه مستند» شامل بخش‌های متنوع دیگری همچون «گزارش مردمی» با اجرای مریم مردانی، «نشست با کارگردان بین‌الملل»، «چهره مستند»، «پروموشن فیلم‌های روز» و «بررسی کارگاه‌ها» خواهد بود.

برنامه زنده «کافه مستند» تهیه شده در گروه مستند شبکه افق، از 27 آذر تا یک دی‌ماه، ساعت 18 تا 18:45 روی آنتن می‌رود.

هفدهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، از 27 آذر آغاز شده و تا 2 دی‌ماه در پردیس سینمایی چارسو ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/

source

توسط