26 آذر 1402 ساعت 21:41

ساینا S ارتقا یافته با تغییرات جدید توسط سایپا معرفی شد. در ادامه با مشخصات و امکانات نسخه ارتقا پیدا کرده ساینا اس آشنا خواهیم شد.

گروه خودروسازی سایپا از نسخه ارتقا پیدا کرده ساینا اس برای عرضه در سامانه یکپارچه پرده برداشت. این سدان اقتصادی سایپا از لحاظ فنی نسبت به قبل تغییری را تجربه نکرده است، اما اکنون از استانداردهای 85گانه جدید بهره می‌برد. در ادامه در این بخش از اخبار خودرو سایت گجت نیوز با مشخصات و امکانات ساینا اس جدید آشنا خواهیم شد.

مشخصات فنی ساینا S ارتقا یافته

ساینا S ارتقا پیدا کرده از همان موتور M15 قبلی بهره می‌برد که می‌تواند قدرتی برابر با 86.5 اسب بخار و گشتاور 130 نیوتن‌متر را به تولید برساند. قدرت تولید شده از این پیشرانه نیز توسط گیربکس 5 سرعته دستی به چرخ‌های جلو انتقال پیدا می‌کند.

ساینا S ارتقا یافته

ساینا اس ارتقا پیدا کرده علاوه بر امکاناتی چون رینگ فولادی، تریم داخلی پارچه، سنسور نور، چراغ روشنایی روز، رینگ فولادی، تهویه الکتریکی دستی، شیشه‌ها و آینه‌های برقی، سنسور پارک عقب، فرمان هیدرولیک و دو ایربگ ایمنی، اکنون از امکانات بیشتری چون نشانگر تعویض دنده GSI به‌شکل استاندارد، سنسور پایش فشار باد تایرها، سامانه کنترل شروع حرکت در سربالایی و قابلیت سیستم کنترل پایداری الکتریکی (ESC) نیز بهره می‌برد.

ساینا S ارتقا یافته

گروه خودروسازی سایپا قصد دارد ساینا را در 4 تیپ شامل DA، با استانداردهای 85گانه، آپشنال و اتوماتیک با سیستم کنترل پایداری الکتریکی روانه بازار کند. گفتنی است خانواده ساینا به‌زودی به موتور M15i نیز مجهز خواهند شد که از ویژگی‌هایی چون زمان‌بندی متغییر سوپاپ‌های ورودی بهره می‌برد و می‌تواند قدرتی برابر با 90 اسب بخار و گشتاور 137 نیوتن‌متر را به تولید برساند.

source

توسط