مرسدس بنز هیولای جدید خود را وارد خیابان ها کرده است. خودرویی با نام مرسدس بنز AMG SL63 SE Performance که به اندازه عنوان طولانی اش ویژگی برای غافلگیر کردن مخاطبانش دارد. برای این مرسدس یک رکورد را هم باید درنظر داشته باشیم: قوی ترین اس ال تمام دوران.

مرسدس بنز- آ ام گ اس ال63 اس ئی پرفورمنس در بخش پیشرانه از تپنده 4 لیتری توربودوقلو در هماهنگی با نیروگاه الکتریکی که آ ام گ برای آن طراحی کرده، استفاده می کند. حاصل فعالیت این مجموعه، 816 اسب بخار خروجی و 1420 نیوتن متر گشتاور است.

این هیولای آلمانی طی 2.9 ثانیه از حالت توقف کامل به سرعت 100 کیلومتر برساعت می رسد و بیشینه سرعت نیز 317 کیلومتر برساعت است.

پلاگین هیبرید رویایی مرسدس از بسته باتری 6.1 کیلووات ساعت 400 ولت با مهندس آ ام گ بهره می برد که مهمترین امتیاز آن به ساختار کنترل دما مربوط می شود. بدین ترتیب باتری با بهره گیری از خنک کنندگی مستقیم همواره در شرایط دمایی ایده ال قرار دارد و عملکرد تضمین شده ای را ارائه می کند.

برد حرکتی مرسدس بنز- آ ام گ اس ال63 اس ئی پرفورمنس در حالت الکتریکی کامل 13 کیلومتر است.

به این نکته هم اشاره کنیم که بخش بنزینی پیشرانه حدود 612 اسب بخار خروجی دارد و تک موتور الکتریکی نیز به تنهایی 204 اسب را به چرخه عملکرد پیشرانه وارد می کند تا اسب 816 بخاری را در جاده بتازد.

مهندسان مرسدس از معماری ائروداینامیک فعال برای قسمت دماغه استفاده کرده اند که برخی از جزئیات آن در ساختار بیرونی بدنه قابل رویت نیست. آن ها در قسمت داخلی دماغه و قبل از رسیدن به پیشرانه از دانش، عناصر و ابزارهای مختلفی بهره برده اند تا بهترین نتیجه ممکن حاصل شود. یکی از این رویکردها بهره گیری از قانون ونتوری است.

در سایر قسمت های بدنه هم توجه به جزئیات در راستای بهبود ائروداینامیک خودرو بسیار اهمیت داشته است. اسپویلر فعال عقب اکنون 5 زاویه قرارگیری جدید نیز دارد.

در سیستم ترمز از کامپوزیت سرامیک با کالیپرهای برنزی 6 پیستونه برای محور جو و تک پیستون در عقب استفاده شده که در مقایسه با نسخه بنزینی مرسدس اندازه بزرگ تری دارد.

رینگ های آلومینیومی 20 اینچی چند پره آ ام گ که در محور عقب حدود 1.5 اینچ پهنای بیشتری دارند، اثر مهمی بر زیبایی نمای ظاهری گذاشته اند.

فرمان پذیری محور عقب به عنوان آپشن استاندارد در نظظر گرفته شده است. سامانه اختصاصی فورمتیک پلاس و سیستم تعلیق تطبیقی اسپرت مرسدس بنز نیز اینجا حضور دارند.

منبع: عصرایران

source

توسط khodrocamp