به گزارش گروه جامعه خبرگزاری فارس، هشتمین نشست شورای حکام مرکز مدیریت اطلاعات بلایا برای آسیا و اقیانوسیه (APDIM آپدیم) امروز در شهر دوشنبه، تاجیکستان به ریاست رستم نظرزاده، رئیس کمیته شرایط اضطراری و دفاع مدنی تاجیکستان برگزار شد.

در این نشست منظور، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه و محمد حسن نامی رئیس سازمان مدیریت بحران کشور شرکت کردند.

 منظور رئیس هیئت اعزامی ایران در این نشست در سخنرانی خود اظهار داشت: امروز در حالی برای گفتگو در زمینه بلایای طبیعی گرد هم آمده ایم که مردم فلسطین در غزه با یک فاجعه و بلای انسانی مهلک به واسطه حملات نظامی وحشیانه رژیم صهیونیستی علیه دو و سه دهم میلیون نفر که نزدیک نیمی از آنها کودکند، مواجه می باشند. ما این حملات را قویا محکوم می‌کنیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشورمان افزود: بلایای طبیعی مرز نمی شناسند و ضروری است برای مقابله با آنها تلاش‌های هماهنگ و یکپارچه منطقه ای به عمل آمده و از ظرفیت کشورهای مختلف منطقه استفاده کنیم. از جمله این بلایا موضوع طوفان‌های شن و گرد و غبار است که نیازمند اجرای یک برنامه اقدام منطقه ای است.

بر اساس این گزارش با تصویب شورای حکام آپدیم، جمهوری اسلامی ایران نایب رئیس شورا و میزبان نشست آتی شورا در سال 2024 شد.

  آپدیم از دفاتر وابسته به کمیسیون اقتصادی اجتماعی سازمان ملل متحد برای آسیا و اقیانوسیه می‌باشد که دبیرخانه آن در تهران مستقر است. شورای حکام اپدیم ۹ عضو دارد که سالانه تشکیل جلسه می دهد و گزارش اقدامات و برنامه‌های مالی و اداری آن مرکز برای سال‌جاری و آتی را بررسی و تصویب می‌کند.

پایان پیام/

source

توسط