به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، دفتر نخست‌وزیری رژیم صهیونیستی بامداد پنجشنبه اعلام کرد که کابینه امنیتی تل‌آویو با ورود سوخت به نوار غزه موافقت کرده است.

پایگاه خبری «آکسیوس» به نقل از مقامات صهیونیست که خواستند نامشان فاش نشود، ادعا کرد که این تصمیم پس از فشار شدید دولت آمریکا گرفته شد.

بر اساس تصمیم کابینه، اسرائیل «حداقل مقدار سوخت مورد نیاز برای جلوگیری از فروپاشی انسانی و شیوع بیماری در جنوب غزه» اجازه ورود خواهد داشت.

آکسیوس در ادامه نوشت: «در تصمیم کابینه آمده است که میزان حداقل مقدار سوخت مورد نیاز، هر چند وقت یک‌بار توسط کابینه جنگ با توجه به وضعیت انسانی غزه تعیین خواهد شد».

مقام‌های صهیونیست به این پایگاه خبری گفتند که همه وزرای کابینه امنیتی به غیر از «ایتمار بن گویر» وزیر امنیت داخلی و «بتزلل اسموتریچ» که مخالف آن بودند، به این طرح رای مثبت دادند.

در ادامه این گزارش به نق از یک مقام صهیونیست آمده است: «اسرائیل در آینده نزدیک میزان سوختی را که وارد غزه می‌شود از ۶۰ هزار لیتر در روز به ۱۲۰ هزار لیتر در روز افزایش می‌دهد که در جریان آتش‌بس ۷ روزه وارد غزه شد».

پیش از این،‌ شبکه «سی‌اِن‌اِن» بامداد چهارشنبه به نقل از مقامات آمریکایی گزارش داد که واشنگتن انتظار دارد مرحله کنونی تهاجم زمینی رژیم صهیونیستی به نوار غزه تا ماه ژانویه سال ۲۰۲۴ ادامه یابد. (جزئیات بیشتر)

پایان پیام/

source

توسط