به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، خورشید امروز برای هشت خانواده شهید مدافع حرم جور دیگری طلوع کرد. خبر رسید پیکر مطهر شهیدان علی آقا عبداللهی، حسن اکبری، مصطفی صادقی، مهدی ذاکر حسینی، رضا عباسی، غلامعلی تولی، محمدرضا یعقوبی، الیاس چگینی پس از حدود 7 سال گمنامی در سرزمین سوریه تفحص و از طریق آزمایش DNA  هویت شان مشخص شده است. 

به همین مناسبت تماس گرفتیم با همسر شهید حسن اکبری یکی از همین شهدای عزیز و خواستیم بگوید چطور این خبر را شنیده و پس از آن چه واکنشی داشته است. خانم کاشفی می گوید: از دیشب حال عجیبی داشتم و انگار به نوعی منتظر این تماس بودم. صبح که تلفن خانه به صدا در آمد گفتم امروز یک خبری هست. وقتی گوشی را برداشتم دوستان همسرم از سپاه پاسداران بودند و بهم خبر بازگشت را دادند. نمی توانم بگویم دقیقا چه حسی دارم اما منتظرش بودم و در این حدود هفت سال چشم انتظاری برایم سخت گذشت.

راستش را بخواهید در این مدت به خواست خود حسن آقا حتی یکبار هم دعا نکردم پیکرش برگردد زیرا از من خواسته بود هیچ گاه برای برگشت پیکرم دعا نکن. این موضوع اگرچه برای من که بسیار دلتنگش بودم و تنها دخترمان، خیلی سخت بود اما سر قولم ماندم و به عهدم وفا کردم. 

اما دو روز پیش داشتم عکس هایش را نگاه می کردم و گفتم حسن آقا نمی خواهی خبری از خودت به ما بدهی؟ به خاطر دخترت که نمی دانم با حال او چه کنم. دیشب خواب دیدم دوستانش در رفت و آمد هستند و انگار مراسمی بود. 

دخترم هم که تا چند روز دیگر مادر می شود دائم از طفلی که در شکم داشت می خواست دعا کند تا خبری از پدرش به او برسد. 

این چند سال مزاری برایش در امامزاده حمیده خاتون باغ فیض تهیه کردیم و زمان های دلتنگی آنجا می رفتم اما خوشحالم الان دیگر چشم انتظاری ما پایان یافته است. 

مدافع حرم , جنگ سوریه , شهید ,


انتهای پیام/

source

توسط