انیمه سایکو پس یکی از انیمه‌های جنایی و علمی تخیلی بسیار زیبا در دنیای انیمه است که هر کسی باید آن را حداقل یک بار تماشا کند. انیمه psycho pass علاوه بر داستان زیبا، جنبه‌های مختلفی از ماهیت انسان‌ها و تکنولوژی را به ما نشان می‌دهد که تامل برانگیز است.

انیمه روان گذر برای آن دسته از اوتاکوها که عاشق داستان‌ها تیره و دارک پر از رازها و معماهای جنایی هستند، مناسب است. در این مقاله انیمه زیبای روان گذر را به طور کامل مورد بررسی قرار خواهیم داد. با پلازا در معرفی انیمه سایکو پس همراه باشید.

فهرست مطالب

داستان انیمه سایکو پس

داستان انیمه سایکو پس


انیمه سایکو پس در ژاپن آینده اتفاق می‌افتد، جایی که دنیا با سیستم شایبل (Sibyl) اداره می‌شود. شایبل یک شبکه کامپیوتری بیومکاترونیک قدرتمند است که مغز و ذهنیت شهروندان ژاپنی را با استفاده از یک اسکن مغزی بررسی می‌کند. نتایج به دست آمده سایکو پس نامیده می‌شود که شامل یک شاخص ضریب جرم عددی است که پتانسیل بزهکاری فرد را نشان می‌دهد. اگر این شاخص عددی از حدی بالاتر رود، حتی اگر فرد جرمی مرتکب نشده باشد نیز بازرسان دولتی موظفند آن را دستگیر کنند.

اشخاصی که ضریب جرم بالایی دارند، تحت عنوان مجرم شناخته می‌شوند. آن‌ها می‌توانند در بیمارستان‌های مخصوصی بستری شوند و تا پایین آمدن ضریب جرمشان در آن‌جا بمانند. همچنین، می‌توانند به عنوان دستیار پلیس کار کنند، اما باید در ساختمان مخصوصی محبوس بمانند. در این صورت به آن‌ها «مجری» می‌گویند.

پلیس‌ها و مجریان، مجهز به سلاح‌های دستی فعال شده شخصی به نام دومیناتور (Dominators) هستند که اسکنرهای آن‌ها سایکو پس هدف را ارزیابی می‌کنند. این سلاح اسلحه مانند تنها زمانی می‌تواند شلیک کند که توسط سیستم شایبل تایید شود فرد مجرم است؛ یعنی اگر کسی سایکو پس پایینی داشته باشد، این سلاح فعال نخواهد شد.

داستان انیمه سایکو پس از دید دختر جوانی به نام آکانه تسونه‌موری (Akane Tsunemori) روایت می‌شود. اون به تازگی فارغ‌التحصیل شده و به دلیل نمرات عالی و سایکو پس پایینش یکی از نابغه‌ترین دانشجویان بوده است. آکانه تصمیم می‌گیرد به عنوان یک بازرس کار کند. بدین ترتیب، در بخش اداره تحقیقات جنایی اداره امنیت عمومی استخدام می‌شود.

با ورود آکانه به اداره پلیس، او با مجریانی که در گذشته پلیس‌های قابلی بودند مواجه می‌شود. همچنین با گذشت زمان و پیشروی سریال، آن‌ها متوجه می‌شوند که در پس پرونده‌هایی که در دست دارند مجرمی وجود دارد که سایکو پس بسیار پایینی دارد. سیستم شایبل این شخص را علیرغم تمام جرم‌ها و جنایاتی که انجام داده، به عنوان یک فرد خطرناک تلقی نمی‌کند. با دانلود انیمه psycho pass می‌توانید به ادامه سریال پی ببرید.

همچنین بخوانید :

شخصیت های انیمه سایکو پس

کاراکترهای انیمه psycho pass به شرح زیر هستند:

آکانه تسونه‌موری (Akane Tsunemori)

ژانر انیمه psycho pass


آکانه دختری 20 ساله است که در ابتدای فصل اول کار خود را در نیروی پلیس آغاز می‌کند. اگرچه در ابتدا از شغل خود ناراحت بود، اما به تدریج با درک ماهیت با کار خود کنار می‌آید. رفتار آرام، پذیرش جامعه و اراده‌اش برای مبارزه، او را به یک بازرس عالی تبدیل می‌کند.

ویس اکتور ژاپنی این شخصیت کانا هانازاوا (Kana Hanazawa) است. این بازیگر و صداپیشه خوش‌چهره در انیمه‌های بی‌شماری تاکنون به ایفای نقش پرداخته است. علاوه بر انیمه سایکو پس، او در انیمه‌هایی همچون انیمه توکیو غول به جای شخصیت ریزه کامیشیرو (Rize Kamishiro)، انیمه آکامه گا کیل به جای شخصیت سریو اوبیکیتوس (Seryu Ubiquitous) و در انیمه کوبو نمی‌ذاره نامرئی باشم به جای شخصیت کوبو ناگیسا (Nagisa Kubo) صحبت کرده است.

همچنین بخوانید :

شینیا کوگامی (Shinya Kogami) در انیمه سایکو پس

معرفی انیمه سایکو پس


شینیا یکی از مجرمانی است که در اداره پلیس کار می‌کند. او در گذشته بازرس بود، اما دخالت او در یک پرونده باعث شد ضریب جرم او به سرعت به سطوح غیرعادی افزایش یابد. به عنوان یک مجری، تمرینات بدنی گسترده‌ای را انجام می‌دهد تا مافوق او مجبور به کشتن مجرمان نکند. علیرغم ظاهر خشک و خشنش، شینیا بسیار دل‌رحم است و به زندگی مجریان اهمیت می‌دهد. او مصمم است که مجرم اصلی و مسبب تمام این اتفاقات را دستگیر کند. شینیا از سیستم شایبل متنفر است.

توموکازو سکی (Tomokazu Seki) صداپیشه شخصیت دوست‌داشتنی شینیا است. توموکازو در انیمه Hajime no ippo به جای شخصیت ایچیرو میاتا (Ichiro Miyata)، در انیمه دروازه اشتاینز به جای شخصیت هاشیدا ایتارو (Hashida Itaru) و در انیمه جوجوتسو کایسن به جای شخصیت پاندا (Panda) صحبت کرده است.

همچنین بخوانید :

نوبوچیکا گینوزا (Nobuchika Ginoza) در انیمه سایکو پس

بررسی انیمه psycho pass


نوبوچیکا یکی از بازرسان ارشد بخش یک بوده که مسئول هماهنگ کردن مجریان و آموزش آکانه نیز است. او یکی از دوستان قدیمی شینیا بوده و از کسانی که دارای ضریب جرم بالا هستند، متنفر است. او یک رئیس عالی است، اما گاهی اوقات بی‌رحمانه رفتار می‌کند. گینوزا در ابتدا به آکانه می‌گوید فاصله خود را با مجریان حفظ کند.

کنجی نوجیما (Kenji Nojima) صداپیشگی این شخصیت را برعهده دارد. او در انیمه بنانا فیش به جای شخصیت ایجی اوکومورا (Eiji Okumura) و در انیمه All Gear به جای شخصیت آکیرا اودو (Akira Udō) صحبت کرده است.

همچنین بخوانید :

تومومی ماسائوکا (Tomomi Masaoka) در انیمه سایکو پس

زمان پخش انیمه سایکو پس