مؤسسه تحقیقاتی IHMC Robotics مستقر در فلوریدا با همکاری Boardwalk Robotics ربات انسان‌نمایی با نام نادیا (Nadia) ساخته است که با قابلیت‌های خود می‌تواند در مسابقات بوکس شرکت کند!

در ویدیویی که اخیراً توسط این مؤسسه منتشر شده است و می‌توانید آن را در ادامه مشاهده کنید، شاهد مشت‌زدن این ربات انسان‌نما به پدهای تمرینی یک اوپراتور انسانی هستیم. همچنین در طول این ویدیو یکی از آهنگ‌های نمادین سری بازی‌های ویدیویی «مورتال کمبت» (Mortal Kombat) همراه با مبارزه بوکس Nadia در حال پخش است.

البته این ربات توسط مهندس دیگری کنترل می‌شود که یک عینک واقعیت مجازی را به چشم دارد و با یک کابل ارتباطی فرمان‌های خود را از طریق کنترلر به‌طور مستقیماً به دست‌ها و پاهای نادیا ارسال می‌کند.

علاوه بر قابلیت مشت‌زدن، Boardwalk Robotics در وب‌سایت خود ادعا می‌کند که نادیا «نسبت به تمام ربات‌های انسان‌نمایی که در جهان وجود دارد بالاترین دامنه حرکتی را در 29 مفصل خود دارد.» همچنین با وجود قابلیت «عملیات از راه دور واقعیت مجازی با تأخیر کم»، اپراتور انسانی می‌تواند روی تمام کارهای این ربات کنترل کاملی داشته باشد.

ربات انسان‌نما Nadia بدون دردسر روی بلوکه‌های آجری راه می‌رود

اخیراً ویدیو دیگری از نادیا منتشر شده بود که در آن این ربات انسان‌نما بدون زحمت زیاد از روی موانع ساخته‌شده از آجرهای بتنی عبور می‌کرد. این ویدیو را نیز در ادامه می‌توانید مشاهده کنید:

طبق اطلاعات موجود در وب‌سایت شرکت سازنده، این ربات «در آتش‌نشانی، واکنش به بلایا و و سایر سناریوهایی که ممکن است برای انسان خطرناک باشد، مفید خواهد بود.»

در زمینه ربات‌های انسان‌نما طی چند سال گذشته فعالیت‌های زیادی انجام شده است. ایلان ماسک همراه با شرکت تسلا از جمله نام‌های بزرگی است که در این صنعت دیده می‌شود و اخیراً گفته بود که ربات انسان‌نمای تسلا احتمالاً سال 2024 می‌تواند اسلحه به دست بگیرد. همچنین اخیراً ویدیویی از یک ربات انسان‌نمای دیگر منتشر شده بود که آن را درحال رقصیدن نشان می‌داد.

source

توسط