به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری تسنیم، طبق اعلام دبیرخانه شانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، با توجه به استقبال هنرمندان متقاضی حضور در این رویداد هنری، به‌ویژه داوطلبان شرکت در بخش‌های جدیدی که امسال برای نخستین بار به ساختار جشنواره هنرهای تجسمی فجر افزود شده‌اند، مهلت ثبت‌نام در جشنواره با تصمیم دبیرکل این رویداد، به مدت 7 روز تمدید و از شنبه 18 آذر لغایت شنبه 25 آذر (حداکثر تا ساعت 10 صبح) امتداد یافت.

این درحالی است که تمدید جشنواره طی چند سال اخیر مرسوم نبوده و تنها دلیل آن، تنوع و گستردگی رشته‌های حاضر در جشنواره شانزدهم و افزوده شدن بخش‌های جدیدی مانند طراحی فرهنگ‌محور، ناشران کتاب‌های تجسمی و تأکید بر رسانه‌های هنری جدید، بخش فیلم و… عنوان شده است.

طبق اعلام دبیرخانه دائمی جشنواره شانزدهم، مهلت اعلام‌شده به هیچ عنوان افزایش نخواهد یافت و بلافاصله پس از بسته شدن سایت، جلسات بررسی و انتخاب آثار هنرمندان آغاز می‌شود.

علاقه‌مندان جهت شرکت در جشنواره شانزدهم و کسب اطلاعات بیشتر درباره این رویداد هنری می‌توانند به سایت Fajrtajasomi.ir مراجعه کنند.

همچنین طبق اعلام دبیرخانه هفتمین دوسالانه ملی خوشنویسی ایران، به دلیل استقبال و درخواست هنرمندان جهت شرکت در این رویداد هنری، مهلت شرکت در دوسالانه هفتم تا 17 آذر جاری تمدید شد.

هفتمین دوسالانه ملی خوشنویسی ایران به همت انجمن خوشنویسان ایران، انجمن خوشنویسان قزوین و با حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین، مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مؤسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر، استانداری و سازمان برنامه و بودجه استان قزوین، در چهار گرایش نستعلیق، شکسته‌ نستعلیق، ثلث، نسخ برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان جهت ثبت‌نام و کسب اطلاعات بیشتر درباره این رویداد هنری می‌توانند به سایت www.bici.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام/ 

source

توسط