علیرضا معیری پور معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین گفت: ۲هزار و ۳۸۹تن بار بیش از حد مجاز توسط گشت‌های راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از ابتدای سال جدید تاکنون در راه‌های استان شناسایی شده است.

معیری پور افزود: در طی این مدت با انجام بازرسی از ۲هزار و ۵۰۵دستگاه خودرو، ۵۷۸ دستگاه به دلیل حمل بار بیش از حد مجاز متخلف شناخته شدند.

وی اضافه کرد:حمل بار اضافه بر ظرفیت وسایل نقلیه علاوه بر خطر‌های ناشی از بروز سوانح و تصادف‌های جاده‌ای، موجب آسیب به راه‌های ارتباطی می‌شود و به همین منظور با متخلفان به شدت برخورد می‌شود.

معیری پور ادامه داد:کامیون‌هایی که بار اضافه بر ظرفیت تعیین شده حمل می‌کنند توسط پلیس راه متوقف و گزارش مقدار اضافه بار و مسافت حمل شده برای بررسی و تصمیم گیری درباره راننده متخلف به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اعلام می‌شود.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین افزود:در این مدت علاوه بر انجام ۲۷۵گشت کنترل جاده‌ای اضافه تناژ و عدم صحابت بارنامه با انجام ۱۵۷گشت نظارت بر حمل مواد خطرناک، ۶۸۰ناوگان حمل مواد خطرناک مورد بازدید کارشناسان ایمنی و ترافیک این اداره کل قرار گرفتند.

source

توسط