رئیس سابق کمیسیون خارجی و امنیت پارلمان رژیم صهیونیستی تاکید کرد، اشتباه راهبردی این رژیم در این است که بر سیاست دفاعی تکیه کرده، اراده پاسخگویی را از دست داده و دشمن را رها کرده تا زمان آغاز جنگ را او تعیین کند.

به گزارش ایسنا، «تزِوی هاوزر»، رئیس سابق این کمیسیون در گفت‌وگو با شبکه «کان» گفت، اشتباه راهبردی در این است که می‌بایست شهروندان بخشی از این جنگ می‌بودند، اما دیدگاه فقط دفاعی بود و آنها تنها نقش دفاعی داشتند.

وی افزود، دیدگاه دفاعی در لایه‌های دفاع موشکی، در دیواری که میلیاردها هزینه داشت، در پناهگاه‌ها با هزینه میلیاردی و در تخلیه شهرک‌ها بلافاصله پس از یک حادثه مسلحانه و در آوارگان نمود داشت.

هاوزر گفت: «ما اراده پاسخگویی را از دست داده‌ایم، تمایل به درگیری با دشمن را از دست داده‌ایم، اراده حمله ناگهانی را از دست داده‌ایم و هر بار در ۱۵ سال گذشته به دشمن این امکان را داده‌ایم که برای آغاز جنگ حتی هفت اکتبر تاریخ تعیین کند.»

پیش از این رسانه‌های صهیونیستی اعلام کردند، کسانی که قبلا به حماس تسلیت می‌گفتند باید امروز را پس از گذشت ۴۹ روز از جنگ در غزه ببینند. حماس ثابت کرده‌است که همچنان قوی است و بر نوار غزه کنترل دارد.

شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی به زانو درآمدن حماس را رد کرد و اعلام کرد، متاسفانه این جمله بسیار دور از انتظار است.

«یوسی یهوشع»، خبرنگار نظامی روزنامه «یدیعوت آحارونوت» گفت، این حماس است که روند حوادث فعلی را هدایت می‌کند نه رژیم صهیونیستی و این برای این رژیم بسیار بد است و جای سوال دارد.

انتهای پیام

source

توسط