ایسنا/مازندران مدیرکل سازمان‌های کارگری و کارفرمایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی،گفت: نگاه دولت به مسائل کارگری و کارفرمایی، نگاه عادلانه و توجه به رونق تولید در کشور است و اعتقاد داریم این مهم مگر با توجه ویژه به جایگاه اثربخش شاغلان، کارگران و ایجاد امنیت خاطر برای آنها محقق نمی شود.

به گزارش ایسنا، سیدفخرالدین نژادموسوی امروز در کارگاه آموزشی سازمان های کارگری و کارفرمایی ویژه کارشناسان استان های مازندران و گلستان اظهار کرد: پایه و ستون قانون کار سازمان‌های کارگری و کارفرمایی هستند.

وی با اشاره به اینکه در تمام سرفصل‌های قانون کار پای کارگر، کارفرما و تشکل های مرتبط آن در میان است، تصریح کرد: درک درست از نقش کارگران و کارفرمایان در توسعه کشور مقوله مهمی است که به هر دوی آن باید توجه شود.

مدیرکل سازمان‌های کارگری و کارفرمایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی آموزش را یکی از ابزارهای توانمندسازی برشمرد و افزود: آموزش اثرات بسیار زیادی در ابعاد فردی و اجتماعی بشریت دارد و موجب بروز خلاقیت ها می شود.

این مسئول با تاکید بر به امنیت شغلی بیان کرد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی موضوع امنیت شغلی را به طور جدی دنبال می‌کند و از سال گذشته در قالب گفت‌وگو با شرکای اجتماعی در سطح عالی جلساتی را برگزار کردیم و تلاش هایی در جهت اصلاح قوانین و مقررات در دست اقدام است.

نژادموسوی نگاه دولت به مسائل کارگری و کارفرمایی را نگاه عادلانه و توجه به رونق تولید در کشور عنوان کرد و ادامه داد: برای اینکه به اهداف اقتصادی کشور برسیم باید در چارچوب قوانین و برابر به دو بال تولید یعنی کارگران و کارفرمایان توجه ویژه داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: استان‌های مازندران و گلستان ظرفیت این مهم را دارند که نمایندگان ارزشمند و دانایی را در کانون های عالی داشته باشند و در سطوح بالای سه جانبه گرایی در سطح کشور سهیم باشند.

مدیرکل سازمان‌های کارگری و کارفرمایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام اینکه رضایت‌مندی ذینفعان و توسعه کشور باید مد نظر همه باشد، افزود: همه تلاش کنیم تا تشکل‌ها به جایگاه واقعی خود برسند.

انتهای پیام

source

توسط