به گزارش صدای بورس، انتظار می‌رفت شاخص کل بورس امروز بعد از تعادل نمادهای متوسط و کوچک در روز گذشته با وضعیت بهتری مواجه شود اما با عدم استقبال فعالان بازار سرمایه و عدم حمایت حقوقی و بازارساز دچار وضعیت ریزشی شد. شاخص کل بورس امروز بیش از ۹۷۰۰ واحد ریزش کرده و به جایگاه ۲ میلیون و ۴۶ هزار واحد رسید. تعداد نمادهای منفی تقریباً ۳ برابر نمادهای مثبت بود؛ ۴۳۸ نماد منفی و ۴۰ نماد در وضعیت صف فروش قرار داشتند.

ارزش معاملات خرد عدد ۴,۱۳۹ میلیارد تومان را به ثبت رسانده است که نسبت به میانگین هفتگی و ماهانه، کاهش قابل توجهی نداشته است اما انتظار می‌رفت بازار بعد از رسیدن به قله ۶,۸۰۰ میلیارد تومان در هفته گذشته در این هفته پول‌های جدیدی را جذب کند که تا به امروز ناتوان بوده و به همین علت و با ناامیدی سرمایه گذاران دچار ریزش شد.

در یک هفته گذشته برآیند معاملات در بازار سهام، خروج نقدینگی حقیقی (فروش حقیقی به حقوقی) به ارزش ۶۵ میلیارد تومان را نشان می‌دهد. امروز نیز روند خروج نقدینگی حقیقی با ثبت رقم ۳۴۷ میلیارد تومان همچنان ادامه دارد. این در حالی است که در یک هفته گذشته از شدت خروج نسبت به میانگین ماهانه کاسته شده است.

برآیند معاملات صندوق‌های درآمد ثابت نیز در یک هفته گذشته حاکی از ۵۶ میلیارد تومان خروج نقدینگی حقیقی از این صندوق‌ها است. خروج نقدینگی از این صندوق می‌تواند نکته مثبتی برای بازار سهام باشد. اما امروز ۹ میلیارد تومان نقدینگی حقیقی به صندوق‌های درآمد ثابت وارد شده است این در حالی است که در یک هفته گذشته شیب ورود به این صندوق‌ها، نسبت به میانگین ماهانه در حال کاهش است.

ارزش صف‌های خرید ۲۸۰ میلیارد تومان است که نسبت به میانگین هفتگی ۵۲ میلیارد تومان افزایش داشته است. از سوی دیگر ارزش صف‌های فروش با کاهش ۰ میلیارد تومانی نسبت به میانگین هفتگی، در محدوده ۲۹۴ میلیارد تومان قرار دارد.

منبع:مهر

source

توسط