به گزارش خانه موسیقی ایران و به نقل از امور رسانه‌ای پروژه، کنسرت گروه «مهربانی» به آهنگسازی و رهبری سلمان سالک، با هنرنمایی ۱۵۰ خواننده و نوازنده از سازهای سنتی و محلی و با همکاری ارکستر فرهنگ و هنر – مرکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد ۴۶ روی صحنه می‌رود.

این کنسرت که توسط موسسه فرهنگی هنری آوای مهربانی برگزار می‌شود، در تاریخ‌ها ۲۲ و ۲۴ آبان ۱۴۰۲ در تالار وحدت به اجرا در خواهد آمد.

بخش نخست این برنامه به اجرای آثار کُرال ایرانی ساخته سلمان سالک روی اشعاری از مولانا و سایه اختصاص دارد. در این بخش ارکستری بزرگ متشکل از ۱۲۰ نوازنده و ۳۰ خواننده روی صحنه حاضر خواهند بود. بخش دیگر این برنامه به اجرای ۱۰ قطعه از موسیقی نواحی ایران با ارکستری متشکل از ۳۵ نوازنده و خواننده اختصاص دارد.

سلمان سالک نیز درباره این اجرا گفت: آنچه پیش‌روی مخاطبان قرار می‌گیرد، تجربه‌ای حاصل کنار هم قرار گرفتن سازهای زهی، مضرابی، بادی، کوبه‌ای و آواز ایرانی است. همه این‌ها در کنار هم، در قالب ارکستری بزرگ نواخته و خوانده می‌شود. در این کنسرت قطعاتی با فواصل موسیقی دستگاهی به صورت چندصدایی برای سازها و همخوانان موسیقی ایرانی، توسط اینجانب ساخته و تنظیم شده است.

وی با اشاره به استقبال مخاطبان از اجرای این کنسرت تاکید می‌کند: در ابتدا قرار بود کنسرت گروه «مهربانی» در یک سانس و در تاریخ ۲۴ آبان برگزار شود. با توجه به استقبالی که از این اجرا شد، کنسرت را برای ۲۳ آبان تمدید کردیم اما این تاریخ به دلیل برنامه‌هایی که در تالار وحدت قرار بود اجرا شود، به روز ۲۲ آبان تغییر کرد.

سالک افزود: خوشبختانه استقبالِ علاقه‌مندان به موسیقی از این اجرا به گونه‌ای بود که بلیت‌های نخستین اجرای ما در کمتر از ۷ ساعت به فروش رفت و در حال حاضر سانسی که تمدید کرده‌ایم هم کل بلیت‌هایش به فروش رفته است.

source

توسط