مدیران خودرو ضمن حضور در نمایشگاه تحول صنعت خودرو، محصولات برقی و هیبریدی این شرکت را در معرض نمایش گذاشت.

تیگو 8 پرو PHEV

تیگو ۸ پرو PHEV، دارای یک سیستم پلاگین هیبرید قدرتمند است که دو موتور برقی و یک موتور بنزینی ۱.۵ لیتری را برای تجربه رانندگی یکپارچه و با کارایی بالا ترکیب می‌کند و مصرف سوخت آن در حالت ترکیبی، تنها ۱.۵۵ لیتر بنزین در هر ۱۰۰ کیلومتر است.

در چری تیگو ۸ پرو PHEV یک پیشرانه ۱.۵ لیتر ۴ سیلندر توربو را داریم که در کنار دو پیشرانه برقی (سوار بر دو محور) تولید قدرت انجام می دهند. نهایت قدرت ترکیبی در این کراس اوور به حدود ۳۲۶ اسب بخار می رسد و نهایت گشتاور هم حدود ۵۱۰ نیوتن متر است. قدرت از طریق جعبه دنده DHT (جعبه دنده مخصوص خودروهای هیبرید) به چرخ ها می رسد و با این مشخصات تیگو ۸ پرو PHEV به قوی ترین کراس اوور مونتاژی ایران بدل می شود.

آریزو 5 برقی 

آریزو ۵ برقی با استفاده از پلتفرم خودرو آریزو ۵ با ابعاد ۴۵۴۲*۱۸۱۴*۱۴۸۷ میلیمتر گنجایش کافی برای استفاده روزمره یک خانواده ایرانی را فراهم می آورد. از طرفی استفاده از یک موتور الکتریکی با تکنولوژی PMSM   ۹۰ کیلوواتی که توانایی تولید ۱۲۲ اسب بخار قدرت و گشتاور ۲۷۶ نیوتن متر را دارد خودرویی ایده آل برای مصارف روزمره تلقی می گردد. شتاب صفر تا ۵۰ کیلومتر ۸/۴ و صفر تا صد ۱۰ ثانیه ای این خودرو علاوه بر لذت از تکنولوژی یک خودروی برقی امکان شتاب گیری های سریع را برای راننده خودرو فراهم می آورد.

باطری بکار رفته در وسایل نقلیه برقی و میزان پیمایش آن یکی از مهمترین مواردی است که مصرف کنندگان وسایل نقلیه برقی به آن توجه ویژه ای دارند.باطری بکار گرفته شده در آریزو ۵ برقی باطری لیتیومی Ternary Lithium Battery است که امکان شارژ با برق شهری (AC) و شارژ سریع (Fast Charging) را دارد. مدت زمان شارژ کامل با برق شهری برای آریزو ۵ برقی بین ۷ الی ۹ ساعت و مدت زمان شارژ کامل با شارژ سریع fast charge  در ۴۰ دقیقه به ۸۰ درصد شارژ کامل می رسد. 

یکی از سیستمهای کاربردی بکار رفته در آریزو ۵ برقی سیستم بازیابی انرژی باطری است، این سیستم در زمان ترمزگیری  که اینرسی جنبشی بر اثر ترمز به اینرسی سکون تغییر می یاید و انرژی بر اثر اصطکاک ترمز به صورت گرما اتلاف می شود وارد عمل شده و با استفاده از انرزی در حال اتلاف نسبت به شارژ باطری های خودرو اقدام می نماید. 

ماکسیمم پیمایش آریزو ۵ برقی در حالت فول شارژ برابر با ۴۰۰ کیلومتر و میزان پیمایش خودرو با سرعت ثابت ۶۰ کیلومتر در حالت فول شارژ برابر با ۵۰۰ کیلومتر می باشد.

source

توسط khodrocamp