به گزارش “ورزش‌ سه”، یکی از ابهامات ترکیب سپاهان مقابل ملوان در پست دفاع مرکزی بود. جایی که سیاوش یزدانی هفته گذشته مقابل نساجی پس از احساس درد از ناحیه کمر مصدوم شد و سوال این بود که از بین هادی محمدی و نیلسون جونیور کدامیک زوج محمد دانشگر خواهد شد. پاسخ مورایس به این سوال نیلسون مدافع برزیلی تیم بود.

بازی برای نیلسون کابوس‌وار آغاز شد و او در متن حرکتی بود که منجر به اعلام پنالتی برای ملوان در دقیقه 14 شد. روی گل دوم هم اشتباه نیلسون محرز بود و او در ثانیه‌های ابتدایی وقت‌های اضافی نیمه اول به زمین حریف رفت تا پیشدستی کند و جلوی ضدحمله ملوان را بگیرد، اما به زمین خورد و چند ثانیه بعد رضا جعفری با یک شوت سهمگین گل دوم سفیدپوشان انزلی را هم ثبت کرد.

1949434
استفاده از محمد قربانی در قلب خط دفاعی یکی از راهکارهای مورایس طی هفته‌های اخیر برای تغییر شرایط تیمش و بهبود نمایش در خط دفاعی بوده که این تصمیم نیز نتیجه قابل توجهی برای طلایی پوشان در پی نداشته است

پس از این گل نیلسون دیگر از جای خود بلند نشد و مورایس هم هادی محمدی را به جای او وارد زمین کرد، تا این مدافع برزیلی در ورزشگاه نقش جهان و در مقابل دیدگان هواداران سپاهان که لحظات پراسترسی را پس از اعلام حکم کمیته انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا پشت سر می‌گذاشتند، روز بسیار تلخی را تجربه کند.

اما قسمت بد و عجیب ماجرا جایی بود که یک روز پس از مسابقه شاهد حمله عجیب محمدعلی بصیریان مدیر آکادمی باشگاه سپاهان به نیلسون و همینطور سیاوش یزدانی و هادی محمدی بودیم و کنایه سختی به این 3 مدافع زده بود. 

1949431

انتظار این بود که باشگاه سپاهان پس از انتشار این پست از سوی یکی از اعضای خانواده به آن بپردازد و در مقام دفاع از بازیکنان خود برآید، اما در عمل شاهد اتفاق دیگری بودیم و در ساعت‌های پایانی شب گذشته روزنامه صدای سپاهان که نزدیک به باشگاه عمل می‌کند، یکبار دیگر به مدافع برزیلی تاخت! 

این اتفاقات در حالی عجیب و غیرمنطقی به نظر می‌رسد که باشگاه سپاهان از درون در حال تخریب نیروی انسانی خودی است و با چنین رویکردی نباید انتظار داشت که وضعیت نسبت به گذشته بهتر بشود. از مسائل فنی که بگذریم باشگاه سپاهان میلیاردها تومان برای جذب نیلسون جونیور، هادی محمدی و سیاوش یزدانی هزینه کرده و تخریب این بازیکنان در واقع تخریب سرمایه‌های سپاهان به شمار می‌رود.

1949432

با نگاه مصداقی می‌توان عملکرد فاجعه‌بار اوپامکانو مقابل منچسترسیتی طی دو بازی رفت و برگشت در لیگ قهرمانان اروپا را مثال زد که انتقادات زیادی برای او به همراه داشت، اما تصور کنید اگر باشگاه بایرن‌مونیخ به انتقاد از مدافع فرانسوی خود دست می‌زد، چقدر ابعاد ماجرا پیچیده و عجیب‌تر می‌شد.

به هر حال از ابتدای فصل انتقاداتی درباره عملکرد خط دفاعی سپاهان وجود داشته و پس از اشتباهی که نیلسون در مصاف با پیکان داشت، تیغ تیز انتقادات به سمت این مدافع برزیلی چرخید، اما در این زمینه فقط مورایس است که باید پاسخگو باشد و خود او هم مسئول نتایجی است که سپاهان کسب می‌کند.

1949450

مورایس در کنفرانس خبری پس از مصاف با نساجی با سوالی درباره ضعف عملکرد خط دفاعی تیم مواجه شد و این موضوع را فراتر از نمایش فردی یک بازیکن توصیف کرد؛ چیزی که در مصاف با ملوان هم مشهود بود و برآیند عملکرد کلی بازیکنان سپاهان بود که منجر به رقم خوردن اولین شکست فصل برای طلایی‌پوشان در یک روز تلخ برای آنها شد

آنچه مسلم است اینکه توازن در خطوط مختلف سپاهان برقرار نیست. آنها در خط دروازه، خط میانی و خط هجومی شرایط خوبی دارند، اما در قلب خط دفاعی به جز محمد دانشگر هنوز بازیکنی دیگر نتوانسته نمایش خوبی داشته باشد و این چالشی است که مورایس در 3 جامی که این فصل سپاهان درگیر آن است، باید راه حلی برایش پیدا کند.

source

توسط