ایسنا/خوزستان مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: برای عبور از پیک مصرف تابستان ۱۴۰۳ از سوی وزیر نیرو ۹ اقدام که شامل اجرا و تکمیل ۱۵ پروژه می‌شود به این شرکت محول شده است.

محمود دشت‌بزرگ در کمیته اجرایی پروژه‌های این شرکت که با حضور معاونان، مدیران و مجریان اجرای پروژه‌ها برگزار شد، با اشاره به عبور موفق از پیک مصرف ۱۴۰۲، اظهار کرد: وزیر نیرو برای آماده‌سازی شبکه جهت عبور از پیک مصرف تابستان پیش‌رو ۱۸۰ اقدام در خصوص پروژه‌های حیاتی گذر از پیک به شرکت‌های تابعه وزارت نیرو ابلاغ کرده است.

به گزارش ایسنا به نقل از برق منطقه‌ای خوزستان، وی افزود: از این ۱۸۰ اقدام مهم و ضروری ۹ اقدام که شامل آغاز عملیات اجرایی و تکمیل ۱۵ پروژه می‌شود مربوط به شرکت برق منطقه‌ای خوزستان است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان بیان کرد: توسعه پست‌های ۱۳۲ کیلوولت کارون و خزامی در اهواز، احداث پست ۴۰۰ کیلوولت ایثار و خطوط ارتباطی آن در امیدیه، پست ۱۳۲ کیلوولت شاهد و خطوط ارتباطی آن در بهبهان، پست ۱۳۲ کیلوولت میان‌آب و خط ورودی در شوشتر، پست موبیل سبحان و خط ورودی در دشت‌آزادگان، اجرای طرح دائم پست ۲۳۰ کیلوولت نیروگاه دوکوهه اندیمشک، از جمله پروژه‌های ویژه و ابلاغی وزارت نیرو بوده که لازم است تا قبل از آغاز پیک تابستان ۱۴۰۳، پیگیری و وارد مدار شوند.

به گفته دشت‌بزرگ با توجه به کاهشی شدن بار مصرف شبکه برق خوزستان، آماده‌سازی شبکه برق انتقال و فوق توزیع ۲ استان خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد با توجه به ماموریت‌های ویژه وزارت نیرو و نقاطی از شبکه که نیاز به تقویت دارند به سرعت آغاز شده است تا در زمان باقی مانده تا شروع پیک مصرف جدید، شبکه به حداکثر آمادگی برسد و نقاطی که دچار ضعف و آسیب‌هایی بوده است برطرف شود.

انتهای پیام

source

source

توسط