به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شرکت فاضلاب تهران، مهم‌ترین خط جمع کننده فاضلاب مناطق شمال غرب تهران با امکان تحت پوشش قرار دادن ۳۰ هزار نفر در محدوده بالادست، به زودی افتتاح می‌شود. با وجود مشکلات زیست محیطی محدوده بالادست اتوبان شهید چمران در مناطق ۲ و ۳ تهران، عملیات اجرایی این خط از سال ۹۴ آغاز اما تا سال ۹۹ عملیات آن به دلایل معارض شهرداری، مترو و رودخانه درکه متوقف شده بود، اما سرانجام با تلاش همکاران حوزه فنی و مهندسی تکمیل شد و به زودی افتتاح می‌شود.

با تلاش تمامی تیم‌های اجرایی و نظارتی کارفرما و پیمانکار این پروژه طی سه سال به نتیجه رسید و این خط با تحت پوشش قرارداد ۱۷۶ هکتار در محدوده بالادست اتوبان شهید چمران، شرایط را برای نصب تعداد ۲۰۰۰ فقره انشعاب فاضلاب خانگی فراهم می‌کند.

پس از تکمیل خطوط جمع کننده اتوبان‌های شهید چمران و همت مشکلات زیست محیطی مجتمع آتی ساز، مجتمع سامان، خیابان سوری، هتل‌های پارسیان و آزادی و ندامتگاه اوین و بخشی از خیابان‌های شیخ بهایی، ملاصدرا و بلوار فرهنگ و همچنین برج میلاد رفع خواهد شد.

عملیات اجرایی خطوط جمع‌کننده اتوبان شهید چمران به طول ۲۴۰۰ متر در مسیر منتهی به مکان‌های استراتژیک از جمله سالن اجلاس سران و بلندترین سازه ملی کشور برج میلاد، نمایشگاه بین‌المللی تهران و هتل اسپیناس قرار گرفته که با توجه به شرایط زمین با تمهیدات خاص بمنظور تحکیم خاک مانند عملیات چوب‌فرش، فریم‌گذاری و پمپاژ آب‌های زیرزمینی و شمع‌کوبی اجرا شد.

source

توسط