بر اساس گزارش فوربس از پردرآمدترین فوتبالیست های سال ۲۰۲۳، کریستیانو رونالدو بیشترین درآمد را در جهان فوتبال داشته است. این بازیکن پرتغالی سالانه حدود ۲۶۰ میلیون دلار درآمد دارد. رونالدو یکی از چهار ستاره لیگ حرفه‌ای عربستان است که نامشان در میان ۱۰ فوتبالیست با بیشترین درآمد در سال ۲۰۲۳ قرار گرفته‌است.

برآورد شده است که کریستیانو رونالدو حدود ۲۶۰ میلیون دلار از باشگاه النصر عربستان بابت بازی برای این تیم می گیرد. به غیر از آن، او ۶۰ میلیون دلار اضافه برای فعالیت‌های تجاری و تبلیغاتی خارج از زمین به دست می‌آورد که شامل حضور اخیر او در ویدیوهای روز ملی عربستان و همچنین تبلیغ مبارزه بین تایسون فیوری و فرانسیس انگانو در ریاض می شود.

نیمار، کریم بنزما و سادیو مانه ستاره‌های دیگر لیگ عربستان هستند که به ترتیب در رده‌های سوم، پنجم و هشتم قرار گرفتند.

لیونل مسی در رتبه دوم این فهرست است، اما با درآمد ۱۳۴ میلیون دلاری، فاصله زیادی با رونالدو دارد. هم تیمی سابق او نیمار با ۱۱۱ میلیون دلار پشت سر مسی است و پس از آن کیلیان امباپه بازیکن پی اس جی قرار دارد.

در لیگ برتر انگلیس، ارلینگ هالند با درآمد حدود ۵۸ میلیون دلار در جایگاه ششم ایستاده است.

هالند کمی بیشتر از محمد صلاح با درآمد حدودی ۵۳ میلیون دلار از بازی و تبلیغات دریافت می‌کند.

کمی پایین‌تر در فهرست پردرآمدترین فوتبالیست های ۲۰۲۳ فوربس، کوین دی بروینه با ۳۸ میلیون دلار و کاپیتان تیم ملی انگلیس هری کین با درآمد حدود ۳۶ میلیون دلاری پس از انتقالش به بایرن مونیخ، ۱۰ نفره برتر را تکمیل می‌کنند. درآمد او با قرارداد چندساله اش با شرکت فناتیکس که اوایل امسال امضا کرده بود، افزایش یافته است.

انتقال رونالدو به النصر نشان دهنده این روند است که باشگاه‌های عربستان و کشورهای حاشیه خلیج فارس حاضرند مبالغ هنگفتی برای جذب ستاره‌های جهانی فوتبال بپردازند. البته همچنان لیگ‌های اروپایی مانند لالیگا، لیگ برتر فوتبال انگلستان و بوندس‌ لیگا، بازار اصلی درآمدزایی برای فوتبالیست‌های حرفه‌ای به شمار می‌روند.

source

توسط