به گزارش “ورزش سه”، تیم فوتبال مس سونگون در اولین سال حضور خود در لیگ آزادگان در هفته هشتم با ۱۲ امتیاز در رده هفتم لیگ آزادگان قرار گرفته است. این تیم در ابتدای فصل ۴ برد پیاپی به دست آورد تا به‌عنوان شگفتی‌ساز لیگ مطرح شود، ولی در ادامه ۴ باخت پیاپی انتقاد هواداران فوتبال آذربایجان را به همراه داشت که در همین راستا گفت‌وگویی با یوسف بخشی‌زاده، سرمربی این تیم انجام دادیم.

بولت پرسپولیس

نتایج به دست آمده همیشه با روند فوتبالی نیست
ما فصل را با نتایج خوبی آغاز کردیم، ولی در ادامه دچار بدشانسی شدیم و البته این امری طبیعی در فوتبال است و ‌شاید حق ما چهار برد پیاپی در ابتدای فصل نبود ولی قطعا در چهار بازی انتهایی نیز حق ما باخت نبود و اگر روند فوتبالی و‌ منصفانه را در نظر بگیریم، بایستی در مقابل چادرملو و ملاثانی حداکثر امتیاز  بازی را به دست می‌آوردیم، اما خوش‌شانسی‌های ابتدای فصل ما اکنون تبدیل به بدشانسی شده است.

بولت پرسپولیس

راضی نیستم، ولی از اهداف تعریف شده دور نیستیم
من از روند امتیازگیری تیمم در چهار بازی گذشته رضایت ندارم و باید تلاش کنیم و اشتباهات را جبران کنیم ولی هدف‌گذاری این تیم صعود به لیگ برتر نیست و ما برای تحقق این موضوع بودجه و امکانات لازم برای چنین سطحی را در اختیار نداریم. شما مدعیان لیگ را اگر نگاه کنید آنها پنج سال پیاپی در حد لیگ برتر هزینه کرده‌اند تا امروز مدعی باشند و اکنون در هفته هشتم دو-سه باخت دارند. در چنین لیگی که مس سونگون در رده ۱۵ هزینه کرده، انتظار صدرنشینی مطلق، منطقی نیست.

بولت پرسپولیس

شاکله تیم در لیگ 2 با چهار تغییر در لیگ یک
ما در لیست بزرگسالان خود تنها با ۴ تغییر در لیگ یک شرکت کرده‌ایم. علی فتحی، محمد اصلانی و اتابک زارعی را از ترکیب اصلی خود از دست دادیم و تنها چهار بازیکن بزرگسال جذب کردیم و این عمده تغییرات ترکیب ما بود و الباقی سهمیه‌های زیر ۲۳ و امید بودند که در این تیم جمع کرده‌ایم. امیدهای تراکتور که نتوانستند به بزرگسال این تیم راه پیدا کنند اکثرا بدون تیم بودند که ما این بچه‌ها را جمع کردیم تا سرمایه‌های استان را از دست ندهیم، ولی انصاف نیست تاوان حمایت از جوانان شهر را به بدترین شکل پس بدهیم.

1923091

بولت پرسپولیس

۵ بازیکن زیر ۲۳ و امید در ترکیب داریم
در ترکیب اصلی ما ۵ بازیکن امید و زیر ۲۳ به میدان می‌روند و بازیکنانی هستند که نیاز دارند تا میدان ببینند تا فوتبال خود را در سطح لیگ یک پیدا کنند و اگر من امروز در شهر خودشان به اینها میدان ندهیم، در هیچ شهری اینها را نخواهید دید و هدف اصلی ما نیز همین استعدادها هستند تا بتوانیم با تکیه بر سرمایه بومی برای سال‌های آینده فوتبال آذربایجان سرمایه‌گذاری کرده باشیم. اگر امروز ما حامی این بچه‌ها نباشیم فوتبال آذربایجان دیگر آینده‌ای نخواهد داشت.

بولت پرسپولیس

ما را با تیم‌های اول و دوم صنایع مس مقایسه کنید، نه با تراکتور
هدف‌گذاری باشگاه سونگون ورزقان حداقل در این فصل صعود به لیگ برتر نیست و به عنوان تیم سوم صنایع مس در لیگ یک شرایط خوبی نسبت به تیم‌های بالادستی خود داریم و اکنون ما را با این تیم‌ها باید مقایسه و قضاوت کرد، نه با تیمی چون تراکتور که معیارهای مقایسه ما با آن اصلا منطقی نیست و موضوع تراکتور فراتر از تیم‌هایی همچون مس است.

بولت پرسپولیس

هدف‌گذاری این تیم مشخص است
در ابتدای فصل برای این تیم هدف‌گذاری مشخصی اعلام شده است و قرار گرفتن ما در بین ۱۰ تیم اول با تکیه بر نفرات بومی و جوان ما به هدف خواهد رساند و قانون فوتبال می‌گوید میانگین امتیازی ۲ برای مدعی صعود و میانگین ۱/۵ برای تیم‌های ۶ تیم اول کافیست و ما اکنون از امتیازات لازم برای هدف‌گذاری باشگاه دور نیستیم.

بولت پرسپولیس

هدف ما شکوفایی استعدادهای بومی است
سال گذشته علی فتحی از لیست تراکتور خارج شد، ولی در لیگ دو آقای گل تحویل فوتبال دادیم. با خارج شدن ماشین‌سازی از مسابقات بازیکنان جوان زیادی بیرون ماندند که اتابک زارعی را سال گذشته دوباره به فوتبال برگرداندیم. محمد اصلانی را به لیگ برتر فرستادیم و اکنون میثم نامور، ماهان احمدزاده، اکبر خداداده، و… خیلی‌های دیگر سرمایه‌های فوتبال استان هستند که باید بال و پرشان را بگیریم و دو سال دیگر در سطح اول بازی کنند و این می‌تواند بزرگترین تعهد فرهنگی و ورزشی مس سونگون برای فوتبال آذربایجان باشد.

source

توسط