پلیس دبی در حرکتی جالب اقدام به جایگزینی هوش مصنوعی با نیروی گشت کرده است. بدین‌وسیله بهترین روش استفاده از این تکنولوژی جدید به پای دبی نوشته شد.

جایگزینی هوش مصنوعی با نیروی گشت در دوبی، جدیدترین حرکت اعحاب‌انگیز کشور امارات است که به نوعی در زمینه بهره‌گیری از هوش مصنوعی مقام اول را کسب کرده است. البته دبی در زمینه هوش مصنوعی یکی از پیش‌قدم‌ترین شهر جهان بوده است که نحوه استفاده از این تکنولوژی را خوب بلد است و حالا قرار است از این فناوری یپیشرفته برای امینت کشورش استفاده نماید.


ادامه مطلب در ادامه

بیشتر بخوانید:


جایگزینی هوش مصنوعی با نیروی گشت در دوبی

درحالی‌که شرکت‌های آمریکایی مثل Waymo و Cruise تمرکز خود را روی خدمات اشتراک‌گذاری سواری با وسایل نقلیه‌ خودران معطوف کرده‌اند، شهر ساحلی امارت متحده‌ عربی یعنی دبی قصد دارد خودروهای گشت‌زنی پلیس را با فناوری مذکور به‌کار گیرد.

رسانه‌های محلی گزارش داده‌اند پلیس دبی اخیراً برنامه‌هایی برای استفاده از خودروهای گشتی کاملاً برقی و خودران را در مناطق مسکونی اعلام کرده است.

باتری خودروهای خودران پلیس دبی با هربار شارژ تا ۱۵ ساعت دوام می‌آورند. این خودروها همچنین به دوربین امنیتی پیشرفته با پوشش ۳۶۰ درجه و فناوری تشخیص‌ چهره مجهز شده‌اند و از هوش مصنوعی برای تشخیص رفتارهای مشکوک کمک می‌گیرند.

جایگزینی هوش مصنوعی با نیروی گشت در دوبی

البته نباید انتظار داشت خودروهای خودران پلیس دبی درصورت نیاز به تعقیب مجرم مشکوک، این‌ کار را با سرعت بالا انجام دهند؛ زیرا حداکثر سرعت آنها حدود ۷ کیلومتربرساعت است.

اگر خودروهای گشت‌زنی خودران پلیس در دبی متوجه موضوعی شوند که نیاز به بررسی دارد، هشدار مخصوصی به مرکز فرماندهی و کنترل در اداره‌ عملیات عمومی پلیس این شهر ارسال می‌کنند.

خودرو خودران پلیس دبی را ۶۵ مهندس در مدت پنج سال توسعه داده‌اند که البته به پهپاد داخلی دوربین‌دار نیز مجهز شده است که در صورت نیاز می‌تواند تصاویر هوایی را از مکان‌های مورد نظر ثبت کنند.

فرید الجوهری، سخنگوی Micropolis Robotics که خودروی خودران پلیس دبی را طراحی کرده در گفت‌وگو با خلیج تایمز اعلام کرد:

ما کل سیستم مکانیکی این وسیله‌ نقلیه را به‌طور سفارشی ساخته‌ایم. هر چرخ از سیستم فرمان، ترمز و گاز مستقل بهره می‌برد و این یعنی امکان حرکت به جلو، عقب و طرفین را دارد. خودرو ما بسیار بی‌صدا حرکت می‌کند و به‌سختی می‌توان صدایش را شنید.

Micropolis می‌گوید خودرو گشت‌زنی خودران پلیس، به آزمایش‌های بیشتری نیاز دارد اما انتظار می‌رود تا سال آینده در خیابان‌های دبی حرکت کند.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره جایگزینی هوش مصنوعی با نیروی گشت در دوبی چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

.

منبع: زومیت

source

توسط