چکیده محبوب ترین مقالات خودرو ایران و جهان
تیم تحریریه
کمیسیون اروپا از کشورهای عضو خواسته است که ورود وسایل نقلیه‌ دارای پلاک روسی را به خاک خود ممنوع کنند.
این ممنوعیت بخشی از تحریم‌هایی است که اتحادیه اروپا به دلیل تهاجم نظامی روسیه به اوکراین بر مسکو اعمال کرده است. اگرچه این تحریم‌ها ماه‌هاست که اعمال می‌شوند، اما اتحادیه اروپا روز جمعه با هدف تضمین شیوه درست و یکپارچه اعمال این ممنوعیت‌ها توسط اعضاء، شیوه‌نامه‌های خود را به‌روز‌رسانی کرد.
براساس شیوه‌نامه مزبور، این ممنوعیت بر تمام وسایل نقلیه موتوری که دارای پلاک روسی هستند و در روسیه به ثبت رسیده‌اند اعمال می‌شود. 
این که آیا این وسایل نقلیه به استفاده شخصی یا تجاری می‌رسند یا برای زمان طولانی مدت یا کوتاه مدت در اتحادیه اروپا می‌مانند «بی‌ربط» قلمداد می‌شود و نباید تغییری در شیوه برخورد با آن‌ها ایجاد کند.
این دستور‌العمل همچنین از مقامات کشورهای عضو می‌خواهد از عدم ورود فهرست بلندبالایی از «وسایل شخصی» تولید روسیه به اتحادیه اروپا اطمینان حاصل کنند.
این فهرست شامل وسایل شخصی معمولی همچون تیغ‌های اصلاح، نخ دندان، اسپری زیر بغل، صابون و کفش است. فهرست مزبور همچنین مواردی متعددی چون لاستیک‌های پنوماتیک خودرو، سیستم‌های رادیویی و ژنراتورهای الکتریکی که می‌توانند کاربرد نظامی داشته باشند را شامل می‌شود.
با این حال اگر این محصولات ساخت روسیه برای «استفاده شخصی اتباع کشورهای عضو اتحادیه اروپا و اعضای خانواده درجه‌ اول آنها» باشند، از این قانون معاف‌ هستند.
دنیل فری، سخنگوی کمیسیون اروپا دلیل به‌روز‌رسانی این شیوه‌نامه را تلاش مداوم اتحادیه اروپا برای جلوگیری از دورزدن تحریم‌ها عنوان کرد و گفت: «به عنوان بخشی از کلیت اعمال تحریم‌ها، ما به صورت مداوم با کشورهای عضو در تماس هستیم تا هرگونه شک و شبهه موجود را حل و فصل کنیم. تحریم ‌ها باید قاطعانه اعمال و اجرا شوند.»
آقای فری افزود: «پیروی از ممنوعیت ورود خودروهای روسی اجباری است و در قوانین اتحادیه اروپا گنجانده شده است، اما انتخاب شیوه اجرای آن به کشورهای عضو بستگی دارد. برای مثال مصادره یکی از این شیوه‌ها است.»
شهروندان روسیه همچنان می‌توانند با خودرویی فاقد پلاک روسی وارد اتحادیه اروپا شوند. البته صدور ویزا امری ملی قلمداد شده و به رویکرد متفاوت کشورهای عضو اتحادیه اروپا وابسته است.
ماریا زاخاروا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه در پاسخ به این بروزرسانی گفت: «این تنها نژادپرستی است، نژادپرستی خالص است.»
مکث موتور شرایط فروش جدید تیارا را که ویژه متقاضیان خرید از سامانه یکپارچه خودروهای داخلی با اولویت پاییز ۱۴۰۲ اعلام شده منتشر کرد. بر اساس آنچه در این بخشنامه…
مدیر سامانه یکپارچه تخصیص خودروها، با اشاره به فرصت فراهم شده در پی افزایش ظرفیت ایجادشده برای محصولات سه خودروساز (سایپا، کرمان‌موتور و مدیران‌خودرو) برای تغییر خودروهایی که نوبت تحویل…
قیمت 5 محصول جدید گروه خودروسازی سایپا در جلسه عصر دیروز شورای رقابت تعیین شد، قیمت های اعلام شده در جلسه دیروز شورای رقابت بدون محاسبه مالیات و دیگر هزینه…
گروه صنعتی ایران خودرو با صدور بخشنامه ای از شرايط انتخاب و تكميل وجه اختياري براي بخش دوم مشتريان هايما S7 پلاس اتوماتيك با اولويت هاي زمستان 1402 ويژه طرح…
ایران خودرو قیمت جدید 2 خودرو پژو پارس سفارشی و پژو پارس سفارشی ELX ویژه شهریورماه 1402 را منتشر کرد.بر این اساس قیمت پژو پارس سفارشی با افزایشی حدودا 19…
گروه خودروسازی سایپا قیمت جدید خودرو ساینا S را ویژه برگزیدگان شهریور ماه سامانه یکپارچه اعلام کرد؛ بر این اساس قیمت ساینا S با افزایشی حدودا 6 میلیون تومانی از248…
فقط دو شرکت مدیران و کرمان هستن… سایپا نیست… احتمالا برای اینکه آمار مراجعه به…
اینم از قیمت گذاری شورای خائنین لطفا سخنگو یا یکی از اعضای این شورا ابهامات…
با سلام و احترام در متن خبر اشاره شده شرکت های سایپا، کرمان موتور و…
حیف از خون اون شهدای عزیزی که بخاطر بی لیاقتهایی مثل شماها ریخته شدند. حیف…
توراخداسایت دعوت نامه نیسان تک سوز ششم شهریور1402بازنمی شد خواهشن بازکنید دعوت نامه زامیاد تک…
وب سایت خودرو با هدف اطلاع رسانی در حوزه خودرو در آذر 92 فعالیت خود را آغاز نموده است. سعی بر آن بوده که مرجعی برای اطلاعات و مشخصات فنی خودروهای داخل ایران باشیم و بتوانیم به صورت تخصصی مقایسه، قیمت، تست و بررسی خودرو‌ها را انجام بدهیم. همواره پذیرای انتقادات و پیشنهادات شما خواهیم بود.
تمامی حقوق محتوای منتشر شده در این سایت متعلق به car.ir است.
بازنشر محتوا بدون اشاره به منبع، غیرمجاز و حق car.ir برای پیگیری از طریق DMCA محفوظ است.
source
تولید محتوا

سئو سایت
اهمیت کت زنانه

چکیده محبوب ترین مقالات خودرو ایران و جهان
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط khodrocamp